روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۲۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 714
  • بازدید دیروز: 1,890
  • کل بازدید ها: 487,433
کاهش صدور چک در کشور

در تیرمـاه ۱۳۹۶ در کـل کشور بـالغ بـر ۳/۹ میلیـون فقـره چـک بـه مبلغی حدود ۵۷ هزار و ۴۰۰ هزار میلیارد تومان مبادله شد که نسبت به خرداد امسال از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۲/۲ درصد و ۴/۳ درصد کاهش نشان می دهد.
در ماه مورد گزارش در استان تهـران بـالغ بـر ۳/۳ میلیـون فقـره چـک بـه مبلغـی حـدود ۳۴ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان مبادله شد.
در تیر ماه ۱۳۹۶، ۱/۵۳ درصد از تعداد چک‌های مبادله‌ای کل کشور در ۳ اسـتان تهـران، اصفهان و خراسان رضوی مبادله شده است که به ترتیب ۳۵/۵ درصد، ۹/۵ درصد و ۸/۱ درصد بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌‎ها دارا بوده اند.
۶۰ درصد مبلغ چک‌ها در تهران
جیب به جیب می‌شود
همچنـین بـه لحـاظ مبلـغ ۷۰/۴ درصد از مبـالغ چـک‌های فـوق در ۳ اسـتان تهـران با سهم ۵۹/۴ درصد، اصفهان با سهم ۵/۶ درصد و خراسان رضوی با سهم ۵/۴ درصد مبادله شده است که بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان ها داشته اند.
کاهش ۲ درصدی وصول چک‌ها
در تیــر مــاه ۱۳۹۶ در کــل کشــور، حــدود ۸/۷ میلیــون فقــره چــک بــه مبلغــی حــدود ۴۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظـر تعـداد و مبلـغ بـه ترتیـب ۲/۲ درصد و ۴ درصد کاهش نشان می دهد.
گیلانی‌ها خوش‌حساب‌ترین مردم ایران‌اند
در ماه مذکور در بین استان‌های کشور، بیشترین نسبت تعداد چک‌های وصولی به کـل چک‌های مبادله‌ای در استان، به‌ ترتیب به استان‌های گیلان با نسبت ۸۸ درصد و یزد و خوزستان با نسبت ۸۶ درصد مربوط بوده است.
در مقابل، بدقول ترین مردم کشورمان، استانهای کهگلویه و بویراحمد با نسبت وصول چک به صدور چک ۷۴ درصد، کردستان با ۷۷ درصد و هرمزگان با ۸۰ درصد بوده اند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز