روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 274
  • بازدید دیروز: 1,407
  • کل بازدید ها: 843,893
کاهش صدور چک در کشور

در تیرمـاه ۱۳۹۶ در کـل کشور بـالغ بـر ۳/۹ میلیـون فقـره چـک بـه مبلغی حدود ۵۷ هزار و ۴۰۰ هزار میلیارد تومان مبادله شد که نسبت به خرداد امسال از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۲/۲ درصد و ۴/۳ درصد کاهش نشان می دهد.
در ماه مورد گزارش در استان تهـران بـالغ بـر ۳/۳ میلیـون فقـره چـک بـه مبلغـی حـدود ۳۴ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان مبادله شد.
در تیر ماه ۱۳۹۶، ۱/۵۳ درصد از تعداد چک‌های مبادله‌ای کل کشور در ۳ اسـتان تهـران، اصفهان و خراسان رضوی مبادله شده است که به ترتیب ۳۵/۵ درصد، ۹/۵ درصد و ۸/۱ درصد بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌‎ها دارا بوده اند.
۶۰ درصد مبلغ چک‌ها در تهران
جیب به جیب می‌شود
همچنـین بـه لحـاظ مبلـغ ۷۰/۴ درصد از مبـالغ چـک‌های فـوق در ۳ اسـتان تهـران با سهم ۵۹/۴ درصد، اصفهان با سهم ۵/۶ درصد و خراسان رضوی با سهم ۵/۴ درصد مبادله شده است که بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان ها داشته اند.
کاهش ۲ درصدی وصول چک‌ها
در تیــر مــاه ۱۳۹۶ در کــل کشــور، حــدود ۸/۷ میلیــون فقــره چــک بــه مبلغــی حــدود ۴۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظـر تعـداد و مبلـغ بـه ترتیـب ۲/۲ درصد و ۴ درصد کاهش نشان می دهد.
گیلانی‌ها خوش‌حساب‌ترین مردم ایران‌اند
در ماه مذکور در بین استان‌های کشور، بیشترین نسبت تعداد چک‌های وصولی به کـل چک‌های مبادله‌ای در استان، به‌ ترتیب به استان‌های گیلان با نسبت ۸۸ درصد و یزد و خوزستان با نسبت ۸۶ درصد مربوط بوده است.
در مقابل، بدقول ترین مردم کشورمان، استانهای کهگلویه و بویراحمد با نسبت وصول چک به صدور چک ۷۴ درصد، کردستان با ۷۷ درصد و هرمزگان با ۸۰ درصد بوده اند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز