روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۱۰/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 52
  • بازدید دیروز: 1,913
  • کل بازدید ها: 528,599
کاهش قیمت اینترنت با ایجاد فضای رقابتی برای اپراتورها

دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و معاون وزیر ارتباطات گفت: اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت، برای ارائه سرعت واقعی به مشترکان الزام شده‌اند و رقم‌های درنظر گرفته شده سقف پیشنهادی است که اپراتور‌ها می‌توانند زیر این مبالغ با یکدیگر رقابت کنند و فضای رقابتی در فروش ایجاد شود.
کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در روز اول مردادماه مدل جدید مصرف اینترنت پرسرعت برای معنی توقف فروش اینترنت حجمی را به تصویب رساند و این مصوبه قرار است تا یک ماه آینده از سوی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت اعمال شود.
علی اصغر عمیدیان با اشاره به دسته بندی و مدل مصرف کاربران در طرح جدید گفت: مصوبه مدل جدید مصرف اینترنت پرسرعت دربخش کاربران کم مصرف و پرمصرف دسته بندی شده است. در واقع به نحوی که ما برای کاربران کم مصرف اینترنت نیز سعی کردیم مدلی تعریف کنیم که نسبت به مصرف فعلیشان، سرعتشان بالا‌تر رود اما مجبور نباشند هزینه بیشتری بپردازند. مصوبه جدید به معنای ارائه اینترنت نامحدود نیست بلکه در این مصوبه جدید مدل فروش اینترنت را از مصرف حجمی به سرعت و اتصال تغییر داده‌ایم. کلمه نامحدود در تکنولوژی معنایی ندارد و سرعت اینترنت و حجم آن نیز تابع تکنولوژی است. برای نمونه کاربر نسبت به مودم و تکنولوژی که انتخاب می‌کند می‌تواند سقف سرعت ۲، ۴، ۶ مگابیت برثانیه را در اختیار داشته باشد.
وی با تاکید براینکه باید از نظر ادبیات رسانه‌ای به کلمه اینترنت نا‌محدود توجه شود، افزود: اینکه گفته می‌شود اینترنت نامحدود، کاربر فکر می‌کند تا سقف بی‌‌‌نهایت می‌تواند از حجم اینترنت استفاده کند اما اینچنین نیست. در ارائه این سرویس، سرعت و اتصال مطرح است و در همه دنیا نیز همین مدل به کار گرفته می‌شود.کاربران ADSL، فیبرنوری و VDSL به عنوان کاربران اینترنت ثابت با مصوبه جدید با پرداخت مبلغی حدود ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان در ماه می‌توانند به راحتی هر میزان فیلم و ویدئو در داخل شبکه را مشاهده کنند و محدودیت حجمی نخواهند داشت. همچنین مشترک با پرداخت آبونمان ثابت ماهانه و براساس انتخاب سرعت مدنظر، می‌تواند سرویس خود را انتخاب کند و دیگر نیازی به تغییر مودم نخواهد بود.در این مصوبه؛ اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت، برای ارائه سرعت واقعی به مشترکان الزام شده‌اند و رقم‌های درنظر گرفته شده سقف پیشنهادی است که اپراتور‌ها می‌توانند زیر این مبالغ با یکدیگر رقابت کنند و فضای رقابتی در فروش ایجاد شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز