روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 31
  • 700
  • 1,331,971
کاهش میزان سکه در مهریه با اخذ حق طلاق تعدیل شود

سخنگوی فراکسیون زنان مجلس، از پیشنهاددهندگان طرح کاهش تعداد سکه در مهریه خواست تا اخذ حق طلاق و حضانت فرزندان توسط زنان را نیز در آن لحاظ کنند.
سیدحمیده زرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگاران با انتقاد از پیشنهادات ارائه شده در قالب طرح برای اصلاح روند پرداخت مهریه، گفت: ارائه طرح محاسبه مهریه بر اساس نرخ سکه در روز عقد یا کاهش تعداد سکه‌ها را نمی‌توان پیشنهاد خوبی دانست، چرا که در مقابل تمام حق و حقوقی که مردان از آن بهره‌مند می‌شوند تنها یک مهریه برای زنان امنیت ایجاد کرده است.
مهریه تنها حق مطلوب قانونی
زنان است
نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وقتی قرار است در مورد تنها مهریه به عنوان حق مطلوب زنان صحبت کنیم، باید برای آنها حقوق دیگری را نیز در قالب چارچوبی قانونمند لحاظ کنیم.
وی تصریح کرد: هم‌اکنون تعدادی از زنان با مشکلات بسیاری اعم از اعتیاد همسرشان یا خشونت علیه آنها مواجه هستند و در دادگاه نیز تنها به دلیل پرداخت نفقه به این زنان از سوی مرد سایر حقوقشان نادیده گرفته می‌شود و نمی‌توانند طلاق بگیرند و در اخذ حضانت فرزندانشان یا خروج از کشور نیز با مشکل مواجه می‌شوند.
نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: همه این محدودیت‌هایی که برای زنان اعمال می‌شود از جمله حقوقی است که مردان از آن برخوردار هستند و در مقابل تنها حقی که زنان در تامین آرامش خود دارند، مهریه است که می‌توانند برای دریافت آن به صورت قانونی مراجعه کنند.
مردان برای ممانعت از پرداخت مهریه به بهانه مشکلات اقتصادی قانون را دور می‌زنند
این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهار کرد: متاسفانه در روند دریافت مهریه به عنوان تنها حق قانونی قابل وصول زنان این مردان هستند که به عناوین مختلفی اعم از مشکلات اقتصادی قانون را دور می‌زنند.
سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اگر بخواهیم مشکل مهریه را حل کنیم، باید یک تعادلی در تامین سایر حقوق زنان ایجاد کنیم، به این صورت که تعیین ۱۴ سکه برای زنان به همراه برخورداری از حق طلاق و حضانت فرزندانشان صورت بگیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز