روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 190
  • 1,596
  • 1,022,235
کاهش ورودی آب به سدهای آذربایجان‌شرقی

مجتبی جلیل زاده ، معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان آذربایجان شرقی در کارگروه گردشگری و خدمات سفر هشترود با بیان اینکه بارندگی در استان ۲۷ درصد افزایش یافته اما سدهای استان با کاهش ورودی آب مواجه هستند.
وی میانگین مصرف آب در استان را بسیار بالاتر از میانگین دنیا دانست و گفت: در استان به ازای هر نفر۲۳۰ لیتر آب در روز مصرف می‌شود که استاندارد مصرف روزانه برای هر نفر ۱۶۰ لیتر است.
جلیل‌زاده اضافه برداشت از چاه‌های مجاز آب را آسیب به منابع آب‌های زیرزمینی دانست و برای جلوگیری از اضافه برداشت‌ها نصب کنتورهای هوشمند در چاه‌های آب را برای امسال ضروری دانست.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان گفت: شهرستان هشترود رتبه اول در بخش آبزی پروری در استان را دارد و سد سهند هشترود در صورتی که آلودگی محیطی نداشته باشد می تواند به پرورش ماهی اختصاص داده شود و به مجتمع تفریحی گردشگری بزرگ استان تبدیل شود.
وی گفت: سدهایی که با هدف تامین آب شرب ایجاد شده پرورش ماهی امکان‌پذیر نیست.
معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هم از صدور ۷۰ مجوز بوم‌گردی از اول امسال در استان خبر داد و افزود: ۵۰ مجوز هم در دست بررسی است.
فرشاد رستمی افزود : برای رویداد تبریز۲۰۱۸ نزدیک به ۱۶۳ رویداد، ۲۰۰ منطقه طبیعت گردی و ۵ مسیر گردشگری با اعتبار ۷ هزار میلیارد پیش‌بینی شده بود که در نهایت در استان هزار و ۵۰۰ میلیارد تصویب شد اما پس از کش و قوس در راهروهای مجلس و برنامه و بودجه و با خشکسالی بودجه ۶۸۰ میلیارد ریال ابلاغ شد.
وی افزود: برای این رویداد مهم برای کل استان برنامه در نظر گرفته شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز