روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 270
  • 814
  • 1,336,006
کاهش ۳۳ درصدی میزان بارش در آذربایجان شرقی

مدیر عامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی از کاهش ۳۳ درصدی میزان بارش در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
غلامرضا هاشمی در شورای حفاظت از منابع آبی استان اظهار داشت: میزان بارش در استان در چهار ماهه اول سال، ۳۳ درصد نسبت به سال گذشته و ۲۰ درصد نسبت به دوره آماری کمتر شده، آب های جاری تا میزان ۶۰ تا ۷۰ درصد کاهش یافته است که اگر این موضوع را به حوزه دریاچه ارومیه بسط دهیم، این روند شدید تر است.
وی افزود: کشور ما کم آب بوده و نیاز به صرفه جویی دارد که با توجه به کاهش میزان بارش، این مورد را امسال باید بیشتر مورد توجه قرار دهیم.
هاشمی با اشاره ای به وضعیت آب موجود در برخی سدهای استان نیز گفت: سد نهند که بخشی از آب شرب تبریز را تامین می کند نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد با کاهش سطح روبرو بوده، همچنین سطح سد اهر نیز به عنوان یکی از سدهای تامین کننده آب شرب استان تفاوت بالایی با سال گذشته دارد.
مدیر عامل آب منطقه ای استان در خصوص وضعیت دریاچه ارومیه نیز گفت: سطح تراز دریاچه را اگر با مهر سال گذشته مقایسه کنیم، برابر مانده است اما نسبت به روز مشابه سال گذشته ۲۶ سانت تفاوت دارد اما نسبت به دو سال پیش ۲۸ سانت بالاتر است.
وی با بیان اینکه در طول ۱۵ سال گذشته به طور متوسط ۴۰ سانت تراز دریاچه پایین آمده بود، گفت: امسال دلیل پایین آمدن سطح دریاچه را می توان پایین آمدن سطح بارش و روان آب ها دانست.
هاشمی در ادامه در خصوص چاه های استان نیز گفت: اکثر بهره برداران ما از لحاظ مالی در حد پایین قرار دارند که پیشنهاد کردیم در قانون های سالانه مجوز این امر داده شود که خود دولت از این افراد حمایت کند و سپس به صورت قسطی از این بهره برداران هزینه هایی اخذ شود.
وی همچنین از کاسته شدن شدت کاهش آب های زیرزمینی در طول سال های گذشته خبر داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز