روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
کاهش ۴۵ درصدی علائم افسردگی با داروی جدید

پزشکان داروی جدیدی را شناسایی کرده‌اند که در درمان موفقیت آمیز افسردگی حاد موثر است.
برای اولین بار در چند دهه، گروهی از محققان داروی جدیدی را شناسایی کردند که تاثیر قابل قبولی در درمان افسردگی حاد دارد.
سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرده‌ است: حدود ۳۰۰ میلیون نفر از مردم سراسر جهان دچار افسردگی هستند و این اختلال عامل اصلی بیماری و ناتوانی در جهان به حساب می‌آید.
به رغم شیوع و شدت اختلال افسردگی، روش‌های درمانی موجود محدود و اغلب بی‌اثر هستند. بیش از ۳۰ درصد از مبتلایان به اختلال افسردگی در برابر روش‌های درمانی مقاوم هستند. علاوه بر این، نتایج برخی از مطالعات حاکی از آن است که داروهای افسردگی با عوارض جانبی دور از انتظاری همراه است که از آن جمله می‌توان به افزایش خطر سکته مغزی، حمله قلبی و حتی مرگ زود هنگام اشاره کرد.
در این بررسی محققان آمریکایی به ارزیابی تاثیر نوعی دارو موسوم به ایزوگابین (ezogabine) روی ۱۸ بیمار مبتلا به افسردگی پرداختند که از هیچ دارویی مصرف نکرده بودند. این بیماران برای مدت زمان ۱۰ هفته ۹۰۰ میلی‌گرم از دارو را به روش خوراکی دریافت کردند.
محققان همچنین با کمک ام‌آرآی مدارهای مغزی بیماران را قبل و بعد از درمان مورد بررسی قرار دادند تا اثربخشی این دارو مشخص شود. آنها مشاهده کردند که مصرف داروی ایزوگابین با کاهش ۴۵ درصدی علائم افسردگی حاد همراه است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز