روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 108
  • 771
  • 1,433,744
کاهش ۲۳ درصدی عوارض پروانه و مجوز ساختمانی بافت فرسوده

معاون مالی و اقتصادی شهرداری منطقه۳ از کاهش ۲۳ درصدی عوارض پروانه ساختمانی و مجوز احداث ساختمانی در بافت های فرسوده و حاشیه نشین سطح حوزه استحفاظی شهرداری منطقه ۳ تبریز خبر داد.
به گزارش شهریار، دارا باقری گفت: مطابق لایحه ارسالی ۱۴ مهر ماه امسال شهرداری به شورای اسلامی کلانشهر تبریز در خصوص اعمال سیاست های تشویقی ساخت و ساز برای متقاضیان پروانه های ساختمانی و همچنین تعیین تکلیف پرونده های تخلف ساختمانی که منجر به صدور رای از سوی کمیسیون های ماده صد شده اند و بعد از تصویب این لایحه توسط شورای اسلامی کلان شهر تبریز در هفتاد و نهمین جلسه خود در ۲۲ مهر ماه ، فرصتی بدست آمد تا شهروندان بتوانند از مزایای کاهش عوارض استفاده کنند.
وی افزود: مطابق مصوبه شورای اسلامی شهر تبریز عوارض پروانه ساختمانی و مجوز ساختمانی املاک بافت فرسوده و حاشیه نشین سطح حوزه شهرداری منطقه در زمستان امسال (۹۷/۱۰/۱ الی ۹۷/۱۲/۲۹) از کاهش ۲۳ درصدی برخوردار خواهند شد.
باقری کاهش عوارض پروانه ساختمانی و مجوز ساختمانی املاک در سایر نقاط به غیر از بافت فرسوده و حاشیه نشین سطح حوزه را ۲۰ درصد اعلام کرد.
معاون مالی و اقتصادی شهردار منطقه ۳ تبریز در خصوص عوارض تخلفات ساختمانی، نیز گفت: عوارض املاک ساخت و ساز شده بدون مجوز شهرداری و یا ساخت و ساز مازاد بر پروانه صادره یا ساخت و ساز خلاف ضوابط شهرداری نیز از اول تا پایان زمستان از ۱۶ درصد کاهش عوارض منتفع گردیده و عوارض تخلفات ساختمانی املاک در بافت فرسوده حاشیه نشین سطح حوزه نیز از کاهش ۲۰ درصدی برخوردار خواهند شد.
وی استحصال درآمد متوازن در طول سال را از دیگر مزایای این مصوبه شورای اسلامی کلان شهر تبریز بر شمرده و سیاست های تشویقی را فرصت مناسبی برای متقاضیان پروانه های ساختمانی و موقعیت خوبی برای تعیین تکلیف پرونده های تخلف ساختمان هایی نامید که از سوی کمیسیون های ماده صد منجر به صدور رای شده اند.
باقری درباره عوارض تثبیت شده برای پرونده های تخلف ساختمانهایی که ماده صد برایشان اعمال شده نیز گفت: صاحبان املاک خیابان های توحید و نبوت و عدل(روبروی تربیت معلم) ، فقط بافت تجاری و مسکونی خیابان امامیه روبروی پارک مشروطه ، در انتهای خیابان مارالان قسمتی از کوی شهید تجلائی (ساری زمی)، واحدهای تجاری بر خیابان ابوذر (پشت ساختمان سنگی) و همچنین صاحبان املاک خیابان های کوی الهیه و کوی زمزم می توانند از این فرصت در نظر گرفته شده از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر تبریز یعنی از ۳۵ درصد کاهش عوارض اختصاص یافته به این مناطق، از اول دی ماه تا آخر اسفند ماه امسال استفاده نمایند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز