روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 279
  • 933
  • 1,362,211
کاهش ۲۸ درصدی نزولات جوی مراغه در بلند مدت

رئیس اداره هواشناسی مراغه با اشاره به کاهش میانیگن نزولات جوی در این شهرستان نسبت به میانگین بلندمدت گفت: بارش ها از ابتدای سال تاکنون با ۲۸ درصد کاهش روبرو بوده است.
رامین حاجی زاده در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بر اساس اطلاعات جمع آوری شده هواشناسی از ابتدای سالجاری تا اول اسفند، بارش ۲۲۵٫۸ میلی متر انواع نزولات جوی در این شهرستان گزارش شده که این میزان نسبت به میانگین بلند مدت که ۳۱۳ میلی متر بوده کاهش محسوسی داشته است.
وی ادامه داد: میزان بارش ها در سال جاری نیز در مقایسه با بارش های مدت مشابه سال گذشته که ۲۳۳/۵ میلی متر بوده۳/۴ درصد کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه میزبان نزولات جوی در سال زراعی گذشته (از مهر ۹۴ تا مهر ۹۵) ۱۴۹/۴ میلی متر بوده گفت: این میزان بارش ها در سالجاری و تاکنون ۹۵/۲ میلی متر بوده که با توجه به درپیش بودن ماه های پرباران، پیش بینی می شود این میزان افزایش خواهد یافت.
حاجی زاده اضافه کرد: با توجه به پیش بینی ها و شاخص های موجود هواشناسی، بارندگی های سال جاری در این شهرستان در حد نرمال برآورد شده است.
به گزارش ایرنا، شهرستان مراغه با توجه به قرار گرفتن در دامنه جنوبی رشته کوه سهند از مناطق سردسیر آذربایجان شرقی است و در سالیان گذشته میزان بارش سالانه در مراغه حدود ۳۲۰ میلی ‌متر و روزهای یخبندان آن حدود ۱۱۴ روز در سال بود که در سال های اخیر میزان بارش به ۲۰۰ میلی متر و روزهای یخبندان به ۷۹ روز در سال کاهش یافته است.
این شهرستان با حدود ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز