روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 1,243
  • 1,696
  • 1,392,104
کتاب های جدید التالیف پایه یازدهم به موقع به دست دانش آموزان می رسد

مدیرکل دفتر تالیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری با بیان اینکه در راستای عملیاتی شدن نظام ۳ – ۳ – ۶ در سال تحصیلی ۹۷ – ۹۶ تمامی کتاب‌های پایه یازدهم جدیدالتالیف هستند، گفت: این کتاب ها همانند سال های گذشته، به موقع به دست دانش آموزان می رسد.
محمود امانی طهرانی افزود: امسال ۳۰ عنوان کتاب در شاخه نظری و ۲۰۰ عنوان کتاب در شاخه فنی و حرفه‌ای پایه یازدهم جدیدالتالیف هستند.
وی با بیا اینکه سعی شده حجم کتاب ها با ساعات مصوب تدریس سازگاری داشته باشد، اضافه کرد: مدارس نیز باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که بر حسب ساعات مصوب تدریس، کلاس ها ارائه و از کوتاه شدن زنگ های آموزش پیشگیری شود تا معلمان و دانش آموزان با مساله حجم کتاب ها مواجه نشوند.
مدیرکل دفتر تالیف کتاب های درسی ابتدایی و متوسطه نظری بیان داشت: چاپ کتب درسی دانش‌آموزان برای سال تحصیلی ۹۷ – ۹۶ از مهر سال گذشته آغاز شده و معلمان می توانند جدول دروس عمومی و دروس مربوط به وجه نیمه تخصصی رشته های دوره متوسطه نظری شامل علوم انسانی، معارف، ریاضی فیزیک و علوم تجربی را بر روی وبگاه دفتر تالیف به نشانی http://www.talif.sch.ir مشاهده کنند.
امانی طهرانی ادامه داد: تلاش شده وجه عملی کتاب های جدید التالیف پایه یازدهم با مفید بودن محتوای یادگیری و به کارگیری روش های فعال این کتاب ها بیشتر به چشم بخورد.
وی یادآور شد: اکنون تمام کتاب های جدیدالتالیف، عنوان های دروس و محتوای پیش نویس کتاب ها روی وبگاه این دفتر در دسترس معلمان و مدرسان قرار دارد.
مدیرکل دفتر تالیف کتاب های درسی ابتدایی و متوسطه نظری با بیان اینکه در این وبگاه شناسنامه و ساختار کتاب ها شامل اهداف و اصول کتاب به علاوه فایل متن درس اولیه کتاب ها قابل مشاهده است، افزود: هر یک از کتاب های درسی توسط گروهی متشکل از ۶۴ نفر به صورت الکترونیک بر روی سامانه اعتبار سنجی کتاب های درسی بازنگری می شود تا کتاب ها بدون هر مشکلی به دست دانش آموزان برسد.
امانی طهرانی خاطرنشان کرد: در دیگر پایه های تحصیلی نیز شاهد اصلاحات و تغییرات برخی دروس برای سال تحصیلی ۹۷ – ۹۶ خواهیم بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز