روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 208
  • 721
  • 1,335,130
کدهای هوشمند

کد هوشمند یک فرمان جامع توسعه زمین است.این کد منطقه بندی ،تفکیک ،قوانین طراحی شهری، استانداردهای کاربریهای عمومی وکاربری های پایه معماری را در یک سند فشرده جای می دهد.کد هوشمند یک فرمان متحد نیز می باشد که مقیاس ها را از منطقه تا جامعه تا ساختمان اندازه گیری می کند.
کد هوشمند امکان پیشرفت دادن به دید جامعه را از طریق کدگذاری نتایج مطلوب مشخص در یک مکان خاص را می دهد.کد های هوشمند به رغم کدهای سنتی ، شیوه های مختلفی را برای مناطق جامعه ارائه می دهد.
برای این هدف کدهای هوشمند باید به طور محلی توسط طراحان ، معماران و وکیل های ماهر تخصیص داده شود که به ان قدرت سیاسی عجیبی می دهد.
* کد هوشمند این نتایج را پشتیبانی می کند:محله های قابل پیاده روی و با کاربری مختلط ، ازادی حمل و نقل حفظ زمین های آزاد ،خصوصیت محلی، گوناگونی خانه سازی و مراکز شهری پویا.
کد هوشمند از این نتایج جلوگیری می کند: توسعه پراکنده ، وابستگی به اتومبیل، کمبود زمین های باز ، تفکیک های یک شکل ، مراکز شهر متروک و پارک ها و خیابان های نا امن.
کد هوشمند یکی از کدهای بر پایه شکل است که ابتدا بر فرم فیزیکی ساختمان و جامعه نظارت می کند. و بنابراین مثل کدهای منطقه بندی مرسوم نیست که بر پایه کاربری و تراکم هستند که در طول ۶۰ سال گذشته مشکلات سیستماتیکی را از طریق به طور غیر عمدی غیر قانونی ساختن محله های پیاده و با کاربری مختلط به وجود اورده اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز