روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 627
  • 798
  • 1,334,126
کره به دنبال افزایش صادرات سریال‌های خود به خاورمیانه و ایران است کره‌ای‌ها با سینمای ایران عجین هستند

سفیر کره جنوبی در تهران معتقد است کره‌ای‌ها بیشتر با سینمای ایران عجین هستند و ایرانی‌ها نیز کره را با سریال‌های آن می‌شناسند.
کیم سئونگ هو در گفت‌وگو با خبرنگار ان درباره اشتیاق ایرانی‌ها به تماشای سریال‌های کره‌ای گفت: تمام سریال‌های کره‌ای که در ایران پخش شده، در کره نیز جزء معروف‌ترین سریالهاست. ما معروف‌ترین سریال‌ها را به ایران می‌آوریم تا آنها با فرهنگ ما آشنایی پیدا کنند؛ ضمن آنکه توسط صنعت سریال‌سازی از فرهنگ و تمدن خود تبلیغات می‌کنیم و از همین مسیر هم ایرانی‌ها به فرهنگ و تمدن ما نزدیک شدند.
سفیر کره جنوبی در تهران درباره صنعت سریال‌سازی در کره افزود: در سال‌های اخیر چند شرکت سریال‌سازی به کار اضافه شده زیرا این صنعت در کشور ما صنعتی رشدیافته تلقی می‌شود که با توجه به ارتقای کشور کره، نیاز است این مسیر تداوم داشته باشد.
درآمد پخش تبلیغات تلویزیونی
در جیب شرکت سریال‌ساز
سفیر کره جنوبی با بیان اینکه کره بهترین سریال‌ها را می‌سازد تا به ایران معرفی کند، ادامه داد: دو نوع درآمد توسط صنعت سریال‌سازی در کره تعریف می‌شود؛ نخست از طریق تبلغیات تلویزیونی در داخل کشور که قبل و بعد از پخش سریال پخش می‌شود و تبلیغات‌کنندگان پول آن را به شرکت سریال‌ساز پرداخت می‌کنند تا بتوانند در ابتدا و انتهای سریال‌های معروف تبلیغاتشان را پخش کنند.
سئونگ هو سفیر کره جنوبی افزود: علاوه بر آن، کره سریال‌های خود را به کشورهای مختلف از جمله آسیای شرقی و جنوبی همچون چین، ژاپن و غیره صادر میکند؛ اما ما تمایل داریم صادرات به خاورمیانه و ایران بیشتر شود تا هم خارجی‌ها و ایرانی‌ها و با فرهنگ و تمدن ما آشنا شوند و هم بتوانیم از این طریق درآمد بیشتری کسب کنیم.
اختلاف فرهنگی مانع تماشای سریال‌های کره‌ای برای خارجی‌ها نیست
سفیر کره جنوبی در پاسخ به این سوال که علیرغم تفاوت‌های فرهنگی ایران و کره، چه علتی را باعث رغبت ایرانیان به تماشای سریال‌های کره‌ای می‌داند، توضیح داد: سریال‌های کره در سراسر دنیا هواداران و تماشاگران زیادی دارد و درست است که ما با ایران اختلاف فرهنگی داریم ولی به‌هرحال نقاط مشترکی بین فرهنگ و تاریخ و تمدن‌ها پیدا خواهد شد؛ به همین دلیل اختلاف فرهنگی مانع تماشای سریال‌های کره‌ای برای خارجی‌ها نیست.
کشورهای مسلمان هم به اندازه ایرانی‌ها طرفدار سریال‌های کره‌ای هستند
سئونگ هو با بیان اینکه دیگر کشورهای مسلمان هم به اندازه ایرانی‌ها طرفدار سریال‌های کره‌ای هستند، توضیح داد: تماشاگران کره‌ای که با فرهنگ ایران هیچ آشنایی ندارند، فیلم و سینمای ایران را دوست دارند و این خود یک نشانه است که اثبات می‌کند تفاوت فرهنگ‌ها مانعی برای تبادل تولیدات فرهنگی نیست؛ مثلا “بادکنک سفید”، “گاو”، “جدایی نادر از سیمین”، “فروشنده” و بسیاری دیگر از فیلم‌های ایرانی مورد علاقه من هستند.
سفیر کره جنوبی در تهران گفت: در واقع ایرانی‌ها و کره‌ای‌ها از طریق تماشای فیلم و سریال با فرهنگ یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و کره‌ای‌ها بیشتر با سینمای ایران عجین هستند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز