روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 675
  • 771
  • 1,434,311
کسب درآمد، با علم بدون مهارت ممکن نیست

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری تبریز با تاکید بر این‌که امروزه راه کسب درآمد از طریق علم بدون مهارت ممکن نیست، گفت: نیاز جامعه نیروی تحصیل کرده‌ی بدون مهارت نیست بلکه باید در کنار کارشناس بودن از ایده‌ها و خلاقیت استفاده کرده و درآمد و توسعه‌ی سازمانی ایجاد کرد.
علیرضا سلطانی در حاشیه نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی، در گفت‌وگو با خبر نگاران با اشاره به نقش دانشگاه علمی کاربردی در کاربردی کردن مهارت‌ها و تبدیل علم به ثروت، اظهار کرد: فلسفه‌ی وجودی مراکز دانشگاه‌ جامع علمی کاربردی تبدیل مجموعه آموخته‌های علمی و تئوریک به صورت مهارتی و کاربردی و عملیاتی کردن است که چرخه‌ی تولید علم به ثروت و تولید درآمد ناشی از مجموعه اندوخته‌های علمی تبدیل شده و باعث خودکفایی دانشجویان و ترقی و پیشرفت اقتصادی جامعه خواهد شد.
وی با بیان این‌که برگزاری نمایشگاه‌ اشتغال و توسعه کارآفرینی فرصت بسیار خوبی برای معرفی پتانسیل و توانمندی‌های هر یک از رشته‌های مراکز آموزشی و یافته‌های دانشجویان به جامعه است، گفت: این نمایشگاه می‌تواند دستاوردهای دانشجویی و توانمندی مراکز آموزشی را در معرض دید و بازدید عموم شهروندان، اساتید و دانشجویان قرار دهد و خانواده‌ها را برای کسب آگاهی از اتفاقات دانشگاه جامع علمی کاربردی و قابلیت پیاده سازی آموخته به صورت عملی ترغیب کند.
وی ادامه داد: معتقدم هر فردی که با هدف یادگیری مهارت واقعی در مراکز آموزشی ثبت نام کند، قطعا بعد از فارغ التحصیلی با دغدغه‌ی بیکاری و اشتغال مواجه نمی‌شود.
رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری تبریز شرط کسب مهارت در دانشگاه‌ها را وجود ابزار و تکنولوژی مرتبط با مجموعه‌ی رشته‌ها دانست و گفت: مجموعه مراکزی که در رشته‌های مختلف دوره‌های کاردانی و کارشناسی آموزش می‌دهند اگر بسته به شرایط رشته‌ها دارای امکانات و تکنولوژی باشند می‌تواند فضای ایده آلی را برای فعالیت دانشجویان در رشته‌های فنی فراهم کنند.
وی با بیان این‌که اهداف و فلسفه ایجاد مراکز آموزش علمی کاربردی فلسفه و اهداف تعریف شده و جایگاه آن مشخص است، افزود: اولویت کار ما در مراکز آموزش علمی کاربردی اشتغال زایی دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی است تا با مهارت‌های کسب شده در دانشگاه، خدماتی را به جامعه ارائه کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز