روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 2
  • 85
  • 420
  • 1,435,541
کسب رتبه اول استان از لحاظ تعداد پرداخت تسهیلات اشتغال

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی از کسب رتبه اول استان از لحاظ تعداد پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در کشور خبر داد و گفت: در تعداد قرارداد منعقد شده رتبه ۱۳ و در تسهیلات مصوب رتبه ۱۴ را داشته و از لحاظ پرداخت نیز در جایگاه خوبی قرار گرفته‌ایم.
میر احد حسینی در بیست و یکمین جلسه مشترک کارگروه تخصصی اشتغال و توانمندسازی نیروی کار ستاد اقتصاد مقاومتی، با بیان این‌که دو هزار و ۴۶ میلیارد ریال اعتبار برای تسهیلات روستایی اختصاص یافته است، افزود: از این میزان دو هزار و ۱۸ میلیارد ریال پرداخت شده و بیش از ۳ هزار و ۷۸۰ شغل ایجاد کرده است.
وی با اشاره به این‌که در قالب تسهیلات اشتغال زایی بخش روستایی، ۱۹ درصد از اشتغال در صنعت، ۶۸ درصد در کشاورزی و ۱۳ درصد اشتغال در بخش خدمات ایجاد شده است، عنوان کرد: ۹ طرح ملی در کارگروه ملی تسهیلات اشتغال روستایی در استان بررسی شده است خبر داد و گفت: از مجموع این طرح‌ها دو هزار و ۲۸۶ شغل باید ایجاد شود که یک هزار و ۱۵۳ میلیارد ریال تسهیلات نیاز دارند.
وی در خصوص تسهیلات فراگیر، گفت: رتبه استان در تعداد تسهیلات مصوب یک بوده و در تسهیلات پرداختی نیز در رتبه ۱۵ قرار گرفته است.
حسینی با اشاره به این‌که در طرح اشتغال فراگیر، ۷۹ درصد در بخش صنعت، ۱۲ درصد در بخش کشاورزی و ۸ درصد در بخش خدمات به بانک‌ها معرفی شده و پرداخت شده است، خاطر نشان کرد: ۱۲ هزار و ۱۰۰ شغل باید از محل این تسهیلات در استان ایجاد شود که مبلغ یک هزار و ۹۷۲ میلیارد ریال پرداخت شده و انتظار می‌رود تا بیش از ۳۷ هزار شغل ایجاد شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان این‌که ۱۶ طرح ملی اشتغال فراگیر در کارگروه ملی در حال بررسی است، تصریح کرد: هفت هزار و ۸۵۹ میلیارد ریال تسهیلات در طرح‌های ملی در دست بررسی بوده که در قالب این ۱۶ طرح نیز بیش از سه هزار شغل باید ایجاد شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز