روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 404
  • 1,001
  • 1,356,743
کسـب رتبه سـوم آمـوزش‌ و پـروش آذربایجان‌شرقی در کشور

جعفر پاشایی در جمع خبرنگاران در خصوص موفقیت‌های آموزش‌ و پرورش استان اظهار داشت: دستگاه تعلیم و تربیت آذربایجان‌شرقی از چهار سال پیش اول در حوزه آموزش و سپس در حوزه پرورشی کارهای زیادی انجام داده است زیرا از نظر اهمیت کار تبریز و آذربایجان به دارالتربیه ایران یعنی پیشانی اصلی فرهنگ ایران معروف می‌باشد.
وی ادامه داد: در فرهنگ و ادب اولین‌ها در تبریز بوده و در شان آذربایجان شاخص‌ها را حرکت داده‌ایم به عنوان مثال همین دانش آموزان تبریز وقتی اسامی ۱۲نفر اول کنکور سراسری در شبکه خبر زیرنویس شد؛ چهار نفر آنان تبریزی بودند و برابر ارزیابی‌های وزارت آموزش‌وپرورش در سال۹۵ استان ما رتبه سوم را کسب کرده است.
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان با اشاره به فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی در آموزش‌وپرورش عنوان کرد: در حوزه پرورشی در تغییر شاخص کتاب و مطالعه و ساخت نمازخانه با همت و بسیج امکانات تحول عظیمی صورت گرفته و در شاخص‌های پرورشی ساخت کتابخانه جدید در مناطق محروم و ۱۵۰ نمازخانه از جمله فعالیت‌های آموزش‌وپرورش بوده است.
وی افزود: به لحاظ اهمیت دانش‌آموزان آموزش‌وپرورش به تنهایی قادر به انجام کار نیست و به همین دلیل از تمام ظرفیت‌ها مانند مشارکت‌های مردمی و شهرداری استفاده می‌کنیم؛ خوشبختانه ما هرجا کار را به دانش‌آموزان سپردیم حاصل این اقدامات بسیار اثربخش بوده است.
پاشایی با بیان اینکه امام جمعه تبریز نمونه الگوسازی برای دانش‌آموزان است تاکید کرد: الگوسازی در استان به ویژه با حضور نماینده رهبری آغاز شده؛ هیچوقت برای شروع دیر نیست و می‌شود کارهای جدید انجام داد مانند کارهای امام جمعه که الگو نوجوانان شد.
وی گفت: هرکشوری الگوهای خودش را باید فراهم کند در غیر این صورت به الگوهای دیگر کشورها چشم خواهند دوخت و این بلای خانمان سوز است؛ خوشبختانه امام جمعه مردمی تبریز تابوهایی که فکر می‌کردیم مانند حضور در ورزشگاه را شکست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز