روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 285
  • 965
  • 1,043,862
کسی هست توضیح بدهد ۲۰۱۸ چه شد ؟

فصل توریسم کم کم در حال اتمام است و هرگلی که قرار بود بر سر تبریز با برنامه های ۲۰۱۸ زده شود نیز تمام شد.
البته منکر این نیستیم که خروجی مثبت برخی از اقدامات صورت گرفته در آینده خود را نشان خواهد داد اما با گذشت زمان کم کم خروجی برنامه های کوتاه مدت و مناسبتی خود را نشان میدهد و از آن بالاتر دست منتقدین را برای به قضاوت نشستن بازتر میکند.
ناگفته پیداست که موضوع تبریز ۲۰۱۸ در سطوح و زوایای متعددی قابل بررسی است .مثلا مدیریت دبیرخانه ای این برنامه در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری که بارها در معرض تغییر مدیریتی قرار گرفت و لطمات زیادی هم به اجرای برنامه ها زد تا اینکه با شروع زمزمه های خداحافظی خدابخش از استان، این آبدار بود که توانست زمینه ابقای خود را فراهم نماید و منتظر رفتن خدابخش بماند.
اما این برنامه ها از زوایای مهم دیگر هم قابل بررسی است. مثلا نحوه و میزان حمایت دولت از این برنامه و مقایسه آن با همدان ۲۰۱۸، بی مهری آشکار وزارت خارجه به این موضوع و…
اما یک مسئله مهم ، متد و روشی است که برای تدوین برنامه های تبریز ۲۰۱۸ اتخاذ گردیده بود و سئوال اینجاست که این امر با کدام منطق منطبق بوده است؟
در واقع باید پرسید چه معیارهایی برای پیشنهاد و گزینش برنامه ها و بودجه های اختصاصی رعایت شده و مبنای کار قرار گرفته است؟
کسی هست توضیح دهد که چرا برای سفر حسن روحانی به تبریز ۳/۵ میلیارد تومان از هزینه های تبریز ۲۰۱۸ صرف شده است اما چون برای برگزاری ۱۶ امین نمایشگاه کتاب تبریز در قالب ۲۰۱۸ مخالفت شده است ، با کسری بودجه ۷۰۰ میلون تومانی مواجه شده و بهمین دلیل نمایشگاه مطبوعات از این نمایشگاه حذف شده است؟
کسی میتواند توضیح دهد مثلا برگزاری همایش فقه گردشگری آن هم توسط نهادی علمی، آموزشی که سالانه ۳۰۰ میلیارد بودجه کشوری دارد چه گرهی از کار تبریز ۲۰۱۸ میتواند باز کند و چرا باید بخش مهمی از هزینه این اقدام علمی از ۲۰۱۸ پرداخت شود ؟
کسی میتواند توصیح دهد چرا آقای خدابخش پیگیر برگزاری جلسات ملی تبریز ۲۰۱۸ در پایتخت نشده است و این جلسات عملا تعطیل شده است؟
نهایتا ذکر این نکات علاوه بر اینکه نقدی بر عملکرد مسئولین مرتبط با موضوع محسوب میگردد، تلنگری است برای تصمیم گیران که اولا مبنای تصمیمات خود را مشخص کنند و ثانیا بدانند که افکار عمومی ، همواره عملکرد آنها را به قضاوت خواهند نشست چرا که دوره خراب کن در رو ، تمام شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز