کشـف محموله بـزرگ قاچاق پرندگان شکاری

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از کشف محموله بزرگ قاچاق پرندگان شکاری در شهرستان خرم آباد خبر داد.
مهرداد فتحی بیرانوند از کشف یک محموله بزرگ قاچاق از پرندگان شکاری در پلیس راه کمالوند خرم آباد خبر داد و گفت: بنا بر گزارش همیاران و دوستداران محیط زیست و با هوشیاری مامورین اجرایی محیط زیست شهرستان خرم آباد و همکاری پلیس راهور و پلیس آگاهی استان یک محموله از پرندگان شکاری قاچاق در محل پلیس راه آیت الله کمالوند شهرستان خرم آباد توقیف و ضبط شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان افزود: در پی این عملیات متخلفان و قاچاقچیان دستگیر و پس از تشکیل پرونده و صورتجلسه تخلف برای انجام مراحل قضایی به مراجع ذیصلاح معرفی شدند همچنین پرندگان کشف و ضبط شده جهت تیمار و بررسی وضعیت آن‌ها به مرکز قرنطینه و تیمار حیات وحش کلدر انتقال یافتند.
وی در ادامه اظهارکرد: این محموله بزرگ پرندگان شکاری با ارزش میلیاردها ریال از خانواده شاهین سانان است که متخلفان قصد انتقال آن‌ها را از استان خوزستان به استان‌های شمالی کشور داشتند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، فتحی بیرانوند اظهار امیدواری کرد: با همکاری دستگاههای امنیتی و قضایی و عموم دوستداران محیط زیست، شاهد کاهش زنده گیری و قاچاق این پرندگان با ارزش و در خطر انقراض باشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از