روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 150
  • 969
  • 1,384,426
کشف جسد کوهـــنورد جوان در یخچال

جسد مرد جوانی که چند روز قبل در کوهستان دنا واقع در شهرستان سمیرم مفقود شده بود سرانجام پس ازجست وجوهای گسترده در یکی از یخچالهای برفی این منطقه سردسیر پیدا شد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان، شامگاه یکشنبه از پیدا شدن جسد این جوان، پس از هفت شبانه روز جستوجوی بی وقفه نجاتگران این جمعیت در یکی از قلههای اصلی زاگرس مرکزی خبر داد.
داریوش کریمی به ایرنا گفت: گروههای امداد و نجات هلال احمر در این مدت به ارتفاعات قله قاش مستان دنا در مسیر روستای خفر در جنوب سمیرم اعزام شدند.
وی با اشاره به وجود یخچالهای سخت و طبیعی در منطقه افزود: پنج تیم امداد و نجات کوهستان شامل ۲۰ نفر از نجاتگران جمعیت هلال احمر برای یافتن این جوان درکوهستان، با ایجاد کارگاه مشغول عملیات جستجو بودند.
کریمی با بیان اینکه عملیات جستجوی هوایی با بالگرد و تیم امداد هوایی و نیز جستوجو بهصورت زمینی و با همکاری دو تیم «آنست» (سگهای جستجو و نجات) از جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری انجام شد، افزود: بالاخره پس از جستوجوهای بیوقفه، جسد این جوان در یخچالی واقع در ارتفاعات قاش مستان پیدا و تحویل مسئولان قضایی شد. لوازم شخصی این فرد در نزدیکی جان پناه قله «قاش مستان» دنا پیدا شده و ردی هم از او روی برف برجا مانده بود.
جوان ۲۶ ساله اهل «مال خلیفه» در بخش فلارد استان چهارمحال و بختیاری بود که به قصد کوهنوردی به سمت قله های مرتفع زاگرس و دنا رفته بود که به سبب سقوط در یکی از یخچالهای برفی جان خود را از دست داد.
رشته کوه دنا دارای ۴۹ قله با ارتفاعی بیش از چهار هزارمتر است.شهرستان سمیرم در جوار دنا و زاگرس مرکزی در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان، ۱۶۵ کیلومتری شمال یاسوج و ۱۵۴ کیلومتری شرق شهرکرد واقع شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز