روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 625
  • 1,001
  • 1,356,964
کشف ۲ تن صید غیرمجاز

جانشین پایگاه دریابانی کیش از کشف ۲ تن انواع ماهی و توقیف ۲ لنج صیادی غیرمجاز خبر داد و گفت: این لنج‌ها به دلیل صید غیر مجاز توقیف که در جریان آن ۲۱ خدمه آن‌ها بازداشت شدند.
سرهنگ علی اصغر جمالی اظهار کرد: این لنج‌ها به همراه ۲۱ چند روز گذشته در ۸ مایلی نقطه صفر مرزی آب‌های انحصاری اقتصادی در حوزه دریابانی کیش توقیف شده اند.
سرهنگ جمالی تصریح کرد: ماموران دریابانی کیش هنگام گشتزنی در نقطه صفر مرزی با رویت لنج‌های صیادی غیرمجاز دستور توقف دادند که ناخدا‌های هر دو لنج با عدم توجه به فرمان پلیس، قصد فرار داشتند که با توان عملیاتی بالا و سرعت عمل قابل توجه ماموران هر دو لنج توقیف شدند.
جانشین پایگاه دریابانی کیش افزود: ۱۹ نفر از خدمه و ناخدای این دو لنج صیادی که از استان‌های همجوار هرمزگان وارد صیدگاه صیادان کیش شده و برای صیادان بومی منطقه و سکو‌های نفتی ایجاد مزاحمت کرده بودند، با دستور مقام قضائی در بازداشت به سر می‌برند تا برابر قوانین با آنان برخورد شود.
وی افزود: لنج‌های مذکور با استفاده از ادوات غیرمجاز همچون تور‌های معروف به ترال که تمام آبزیان سطح دریا را جارو کرده و به هیچ موجود زنده‌ای رحم نمی‌کند در آب‌های سرزمینی حوزه استحفاظی کیش اقدام به صید کرده بودند که از آنان مقدار تقریبی ۲ تن ماهی صید شده قابل مصرف، کشف شد.
سرهنگ جمالی با اشاره به اینکه از این دو لنج صیادی ۵۰۰ متر تور “ترال” کشف و ضبط شد، افزود: آنچه مسلم است صید این تور‌ها بیش از موارد یاد شده و از آبزیان متفاوت بوده که علاوه بر ایجاد خسارت به محیط زیست دریایی بسیاری از آبزیان غیر خوراکی را در معرض خطر نابودی قرار می‌دهد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز