روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 470
  • 874
  • 1,352,100
کشف ۳۰ درصد هروئین جهان توسط ایران

وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزیر کشور و کار سنگاپور بر همکاری‌های مشترک در عرصه مبارزه با موادمخدر تاکید کردند.
دکتر عبدالرضا رحمانی‌فضلی با همتای سنگاپوری خود در حاشیه شصت و یکمین اجلاس مواد مخدر سازمان ملل متحد ، در وین دیدار و گفتگو کرد.
وی در این دیدار با بیان اینکه وضعیت هر کشور به لحاظ ترانزیت مواد مخدر و همچنین نحوه برخورد با قاچاقچیان مشابه است، گفت: گزارش تولید موادمخدر در افغانستان در سال‌جاری نگران‌کننده است و به رقم بی‌سابقه ۹ هزار تن افزایش یافته است.
دبیرکل ستاد بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با ترانزیت مواد افیونی از منشاء افغانستان، هزینه‌های هنگفتی را متحمل می‌شود.
رحمانی‌فضلی گفت: حدود ۳۸۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز برای مقابله با مساله جهانی مواد مخدر از دست داده‌ایم و براساس گزارش دفتر UNODC حدود ۳۰ درصد هروئین جهانی توسط دستگاه‌های مقابله‌ای جمهوری اسلامی ایران کشف می‌شود.
وزیر کشور گفت: در موضوع پیشگیری، درمان و صیانت از بهبود یافتگان تجارب بالایی داریم که دفتر UNODC ایران را الگوی موفق منطقه معرفی کرده است. ما مسئول خانواده‌های شهدا و جانبازان مواد مخدر هستیم و همچنین مسئول هستیم تا هزینه جنگ با مافیای بین المللی قاچاق مواد مخدر را کاهش دهیم.
به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ رحمانی‌فضلی تاکید کرد: در این ارتباط، علاوه بر ضرورت ارتقای همکاری‌های اطلاعاتی – عملیاتی دو و چند جانبه، براساس اصل مسئولیت مشترک نیاز به مشارکت جامعه جهانی در تامین و نیز تجهیز دستگاه‌های مقابله‌ای به تجهیزات مدرن هستیم. از جمله؛ پیشنهاد می کنم یک نقشه راه برای همکاری‌ها داشته باشیم. برای این مهم، ما آماده هستیم پیش‌نویس یادداشت تفاهم همکاری تنظیم کنیم.
گفتنی است، در این دیدار طرفین بر ضرورت تعیین راهکارهای مناسب به منظور انجام همکاری‌های مشترک دو کشور در عرصه‌های مختلف مبارزه با مواد و روانگردانها تاکید کردند. همچنین مقرر شد تمهیدات لازم به منظور تنظیم و امضای یادداشت تفاهم همکاری‌های دو کشور اتخاذ و از طریق مجاری دیپلماتیک مورد پیگیری قرار گیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز