روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 428
  • 753
  • 1,437,330
کشف ۸ چمدان داروی قاچاق در فرودگاه

ماموران گمرک مسافری فرودگاه امام خمینی (ره) در عملیاتی موفق به کشف ۸ چمدان حاوی ۹۰ هزار قرص و داروی غیرمجاز و بدون کیفیت شدند.
به گزارش خبرنگاران، مدیر گمرک مسافری فرودگاه امام خمینی گفت:چند روز گذشته ماموران گمرک مسافری فرودگاه امام خمینی با مشاهده فردی که به همراه سه خانم تعداد ۸ چمدان بزرگ به همراه داشتند و سعی کردند تا چمدان های خود را از مسیرهایی که دستگاه ایکس ری در آن قرار ندارد وارد فرودگاه کنند به این افراد مشکوک شده و پس از هماهنگی با ماموران دیگر گمرک به آنها اجازه دادند تا تمامی مراحل بازرسی را رد کرده و از گمرک خارج شوند.
عبدالرضا گودرزی افزود: دلیل اینکه به این افراد اجازه داده شد تا در خروجی گمرک بار خود را حمل کنند این بود که هیچ بهانه ای مبنی بر اینکه هنوز قصد داشتند که محموله خود را اظهار کنند برایشان باقی نماند و با هوشیاری ماموران گمرک از خروج این افراد جلوگیری بعمل آمد و همگی به همراه ۸ چمدان مشکوک برای بازرسی فرستاده شدند.
وی گفت: پس از بازرسی چمدان های این اشخاص متوجه شدیم که در هر چمدان تعداد بسیار زیادی از داروی سقط جنین قرار دارد که البته نوع دارویی هم که این اشخاص اقدام به قاچاق آن کرده بودند از انواع بسیار بی کیفیت این دارو بوده که مصرف حتی یک قرص از آن باعث ناباروری دائم شخص مصرف کننده می شده است.
مدیر گمرک مسافری فرودگاه امام خمینی افزود: نکته جالب در مورد این محموله قاچاق این است که دو تن از مسافرانی که مدعی شده بودند صاحب چمدان ها هستند در لحظه دستگیری اعلام کردند که دو مسافر دیگر را به هیچ وجه نمی شناسند و شخص اصلی که صاحب این بار قاچاق بوده در فرودگاه با این دو تماس گرفته و در ازای پرداخت پول بلیت برگشت هواپیمایشان از آنها درخواست کرده که به همراه خودش تعدادی از این چمدان ها را در بار خود قرار دهند.
گودرزی تاکید کرد: از مسافران ایرانی که از فرودگاه های دیگر کشورها قصد ورود به کشور را دارند تقاضا داریم تا نسبت به این گونه پیشنهادها یعنی پیشنهادهایی از قبیل پرداخت هزینه بلیت هواپیما و یا حتی هزینه کل یک سفر در ازای حمل یک چمدان به داخل کشور مقاومت کنند چرا که هرچند در این پرونده ما دو متهم اصلی را بدلیل اینکه همراه بار بودند دستگیر کردیم اما معمولا برای گمرک فرض بر این است که آورنده بار صاحب بار محسوب می شود و در صورتی که بار غیرمجازی با شخصی وارد کشور شود عواقبش به خود شخص وارد کننده بار برخواهد گشت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز