کلاهبرداری با جعل رای دادستـان کل کشـور

شخصی که با معرفی خود به عنوان فردی با نفوذ در دادگستری و جعل رأی دادستان کل کشور از ۲ نفر مبلغ پنج میلیارد ریال کلاهبرداری و متواری شده بود، در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان اردستان دستگیر شد
به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان اردستان با اعلام این خبر، اظهار کرد: در پی اعلام شکایت ۲ نفر مبنی بر کلاهبرداری از آنان، موضوع دستگیری فرد کلاهبردار در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
سرهنگ غلامرضا هاشمی زاده افزود: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد، متهم با معرفی خود به عنوان فردی با نفوذ در دادگستری از ۲ نفر از اعضای خانواده یکی از زندانیان مبلغ پنج میلیارد ریال بابت آزادی وی دریافت و رأی دادستان کل کشور مبنی برآزادی زندانی را به این خانواده می دهد که پس از مراجعه آنها به دادگستری متوجه جعلی بودن رأی صادره می شوند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه فرد کلاهبردار متواری شده بود و هیچ گونه نشانه ای از وی وجود نداشت، تحقیقات گسترده در این زمینه صورت گرفته و سرانجام پس از چندین ماه کار شبانه روزی و انجام اقدامات علمی، مخفیگاه متهم در یکی از استان های شمالی کشور شناسایی شد.
فرمانده انتظامی شهرستان اردستان گفت: با شناسایی متهم، مأموران با اخذ نیابت قضائی به محل مذکور اعزام و وی را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند. این کلاهبردار در بازجویی اولیه با توجه به شواهد و دلایل موجود به یک فقره کلاهبرداری به مبلغ پنج میلیارد ریال و جعل رأی دادستان کل کشور اعتراف کرد.
سرهنگ هاشمی زاده تاکید کرد: متهم دستگیر شده به همراه پرونده برای اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شهرستان شده و با قرار صادره روانه زندان شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از