روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 361
  • 659
  • 1,437,922
کلاهبرداری بیش از۲ میلیارد ریالی وعده پرداخت وام بانکی

فرمانده انتظامی شهرستان شازند گفت:فردی که با دادن وعده‌های واهی پرداخت وام، از ۱۲ نفر از شهروندان در شهرستان شازند و شهرک مهاجران در حدود دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود، در تحقیقات پلیس این شهرستان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ محمد عقیل سلگی اظهار داشت: در پی وصول شکوائیه‌های متعددی از کلاهبرداری‌های فردی در شهرستان شازند و شهرک مهاجران، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد، فردی از مدتی قبل با شیوه‌های مختلف اقدام به جلب اعتماد عمومی نموده و بعد از گذشت مدت زمانی، پیشنهاد امکان ارائه پرداخت وام بانکی با تسهیلات ویژه به برخی از افراد را مطرح و مبالغی از آنان برای افتتاح حساب اخذ کرده است.
این مقام انتظامی ادامه داد: در تکمیل تحقیقات مشخص شد که این فرد که سابقه کار در یکی از موسسه‌های بانکی را داشته با آشنا بودن به مراحل پرداخت وام، نقشه کلاهبرداری را طرح ریزی و بعد از اخذ مبالغی از شهروندان به بهانه افتتاح حساب، متواری شده است.
سرهنگ سلگی با بیان تلاش شبانه روزی پلیس در شناسایی و دستگیری این فرد گفت: این فرد در مدت زمان کلاهبرداری خود به منظور عدم پیگیری افراد، پیامک‌هایی نیز از سامانه‌های پیامک گروهی برای قربانیان خود مبنی بر ثبت درخواست وام آن‌ها و امکان پرداخت وام در چند ماهه آینده ارسال می‌کرده است.
فرمانده انتظامی شهرستان شازند ادامه داد: در مراحل بازجویی‌های انجام شده و با توجه به اسناد و مدارک موجود، فرد دستگیر شده به کلاهبرداری از ۱۲ نفر از شهروندان شازندی و مهاجرانی به مبلغ دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اعتراف کرد.
سرهنگ سلگی یادآور شد: با تکمیل تحقیقات، کلاهبردار دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شد.
وی در ادامه اعتماد بی جا به افراد، بدون شناخت کافی نسبت به آن‌ها را یکی از عوامل زمینه ساز اصلی در وقوع این گونه کلاهبرداری‌ها دانست و افزود: کلاهبرداران در بیشتر موارد دارای ظاهری آراسته و شیک پوش، ولخرج و خوش برخورد می‌باشند تا بتوانند از این طریق طعمه خود را به دام بیندازند که لازم است شهروندان در مراجعه با این افراد دقت نظر و هوشیاری لازم را داشته باشند و مراتب مشکوک را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز