روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 585
  • 693
  • 1,436,734
کلاهبرداری ۵ میلیاردی

جانشین فرماندهی انتظامی استان قزوین از کشف کلاهبرداری ۵ میلیاردی و دستگیری ۲ متهم در قزوین خبر داد.
سرهنگ مهدی حاجیان اظهار داشت: پس از وصول پرونده‌های متعدد از دادسرای عمومی و انقلاب قزوین به پلیس آگاهی استان مبنی بر اینکه افرادی با ایجاد و تاسیس بنگاه مشاور املاک در قزوین اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده و در حال حاضر نیز متواری هستند شناسایی و دستگیری متهمان متواری در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
این مقام انتظامی ادامه داد: در تحقیقات اولیه کارآگاهان پلیس آگاهی استان مشخص شد متهمان در مشاور املاک با شیوه و شگرد خیانت در امانت و انتقال مال غیر از طریق اخذ وجوه از مستاجران به عنوان ودیعه و عدم تحویل آن به موجرین و همچنین فروش ملک‌هایی که مالکین آن‌ها در خارج از ایران اقامت دارند مرتکب بزه شده و با به دست آوردن مبلغی در حدود ۵۰۰ میلیون تومان از قشر کم درآمد جامعه در منطقه محروم قزوین اقدام به کلاهبرداری و متواری می‌شوند.
جانشین فرماندهی انتظامی استان قزوین افزود: ماموران پلیس آگاهی با گسترش چتر اطلاعاتی و اقدامات فنی پلیسی، محل اختفاء متهمان را در یکی از شهرک‌های حاشیه استان مورد شناسایی و در یک اقدام ضربتی در مخفیگاهشان دستگیر کردند.
سرهنگ حاجیان اضافه کرد: با انتقال متهمان به پلیس آگاهی در بازجویی فنی ماموران و ارائه اسناد و مدارک مثبته جرم به بزه انتسابی اعتراف و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.
وی با اشاره به اینکه دراین خصوص ۱۵ شاکی شناسایی شدند تصریح کرد: متهمان به اتهام خیانت در امانت و انتقال مال غیر و تحصیل مال از طریق نامشروع در حدود ۵ میلیارد ریال با صدور قرار مناسب قانونی روانه زندان شدند.
جانشین فرماندهی انتظامی استان قزوین از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک، مراتب را سریعا از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز