روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 20
  • 654
  • 999,222
کلاهبرداری ۱۰۰ میلیون تومانی با پیامک

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری، از دستگیری مجرمی سابقه‌دار و حرفه‌ای که با ارسال پیامک، از گیرندگان پیامک درخواست واریز پول می‌کرد خبر داد.
سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور، با توصیه به شهروندان درباره اینکه پیش از انجام هرگونه تراکنش مالی، پس از احراز هویت صاحب حساب بانکی مقصد، نسبت به تراکنش مالی خود اقدام کنند، درباره خبر دستگیری این مجرم گفت: در پی مراجعه شهروندی و طرح شکایتی با موضوع کلاهبرداری، شکایت به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ فرستاده شد. در ادامه رسیدگی به این شکایت مالباخته در پلیس آگاهی تهران بزرگ حاضر شد و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: پیامکی مبنی بر درخواست واریز مبلغ یکصد میلیون ریال به همراه یک شماره حساب، دریافت کردم، همزمان چون قرار بود که همان مبلغ را به حساب یکی از دوستان خود واریز کنم، با این تصور که پیامک از طرف وی ارسال شده است، بدون آنکه تماسی با دوست خود داشته باشم، از طریق دستگاه خودپرداز بانکی، مبلغ فوق را به شماره کارت ارسال شده واریز کردم، اما بعد از مدتی متوجه شدم که از من کلاهبرداری شده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه با انجام تحقیقات و اقدامات ویژه پلیسی، کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار به نام سعید.ر که حدود ۴۰سال سن دارد را شناسایی کردند، گفت: در بررسی سوابق سعید مشخص شد که وی دارای سوابق متعدد کیفری به اتهام کلاهبرداری به همین شیوه و شگرد است و در حال حاضر نیز تحت تعقیب مراجع قضایی و انتظامی است. در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی با شناسایی مخفیگاه متهم در نسیم شهر، با اخذ حکم قضایی به این شهرستان اعزام شدند و پنجم آذرماه، با انجام یک عملیات غافلگیرانه “سعید . ر” را دستگیر کردند.
سرهنگ تقی‌پور با اشاره به انجام بازجویی های اولیه از متهم گفت: وی در همان ابتدا با صراحت به بیش از ده‌ها فقره کلاهبرداری به این شیوه و شگرد اعتراف کرد که با انجام اقدامات ویژه پلیسی تاکنون تعداد ۱۵ نفر از مالباختگان شناسایی شدند. در تحقیقات از مالباختگان نیز مشخص شد که متهم بیش از یکصد میلیون تومان از آنها کلاهبرداری کرده است.
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: در حال حاضر متهم با قرار قانونی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد و تحقیقات پلیسی جهت شناسایی دیگر مالباختگان در دستور کار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز