روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 734
  • 879
  • 1,439,174
کلاهبـرداری نیم میلیاردی ۲ برادر

رئیس پلیس فتا تهران از دستگیری ۲ برادر که با کمک ۲ زن و به بهانه کمک به انجمن حمایت از بیماران MS دست به کلاهبرداری میلیاردی می‌زدند، خبر داد.
سرهنگ تورج کاظمی در گفتگو با میزان اظهار داشت: چندی قبل زن جوانی با مراجعه به پلیس فتای تهران از ماجرای کلاهبرداری نیم میلیاردی زن جوانی که تحت پوشش یک خیریه اقدام به فریب وی کرده بود خبر داد.
زن جوان با حضور در پلیس فتا به ماموران گفت: چندی قبل در یک کانال تلگرامی که به نام انجمن حمایت از بیماران MS ثبت شده بود عضو شدم که در این کانال با ۲ زن جوان که مرجان و سمیه نام داشتند آشنا شدم؛ و‌ی افزود: مرجان پس از دوستی شروع به تبلیغات درباره انجمن‌شان در خصوص درمان تضمینی و حمایت از بیماران MS در کشور آمان و رایگان بودن هزینه دارو و درمان در این کشور صحبت کرد.
زن جوان ادامه داد: دو زن جوان با عنوان کمک و گرفتن ویزا برای مهاجرت زیرپایم نشستند و با چرب زبانی‌هایشان مرا وسوسه کردند تا هم برای کمک به انجمن حمایت از بیماران MS همراهی‌شان کنم هم برای مهاجرت از آن‌ها کمک بخواهم.
وی گفت: پس از اعتماد به ۲ زن جوان آن‌ها مرا به مرد جوانی که با شماره تلفن کشور آلمان از طریق واتس آپ با من در تماس بود و ادعا می‌کرد در کشور آلمان است به همین خاطر ۵۰۰ میلیون تومان به حساب ۲ مرد جوان واریز کردم که پس از مدتی متوجه کلاهبرداری این باند حرفه‌ای شدم.
سرهنگ کاظمی اقزود: بدین ترتیب تیمی از ماموران پلیس فتای تهران برای دستگیری عاملان این کلاهبرداری نیم میلیاردی وارد عمل شدند و ماموران در گام نخست پی بردند که حساب بانکی ۲ مرد جوان که با هم برادر هستند برای کشور آلمان است و ۲ برادر که مقیم کشور آلمان هستند از چندی قبل به ایران بازگشته‌اند.
وی ادامه داد: همین کافی بود تا ماموران با اقدامات فنی و پلیسی «سیاوش» و «آرش» را که با هم برادر هستند در عملیات پلیسی دستگیر کنند.
رییس پلیس فتای تهران در پایان گفت: متهمان که راهی جز اعتراف نداشتند به کلاهبرداری به بهانه مهاجرت و حمایت از انجمن بیماران MS پرده برداشتند. بنا به این گزارش، متهمان برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضایی قرار گرفتند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز