روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 65
  • 899
  • 1,048,482
کلاه گشاد ۱۰۰هزار دلاری بر سر کمپانی « فاکس قرن بیستم »

استودیوی فیلمسازی فاکس قرن بیستم با ارائه درخواستی به دادگاه، از کمپانی اجاره دهنده لوکیشن فیلم «پست»(۲۰۱۷) به اتهام فریب و کلاهبرداری شکایت کرد.
سال ۲۰۱۷ فاکس با پرداخت مبلغ ۳۰۰ هزار دلار، بخشی از یک مجموعه اداری در حومه شهر نیویورک را از شرکت « WhitePlains Development» به مدت شش ماه جهت فیلمبرداری فیلم «پست» در بهار و تابستان آن سال اجاره کرد. فاکس همچنین ۱۰۰ هزار دلار دیگر جهت وجه الضمان قرارداد به شرکت مذبور پرداخت کرد تا به شرط تحویل صحیح و سالم لوکیش ظرف مدت حداکثر ۵ روز بعد از تخلیه آن را بازپس گیرد.
حالا مسئولان فاکس قرن بیستم می‌گویند ماه‌ها پس از پایان فیلمبرداری و تحویل مجموعه به شرکت اجاره دهنده و بعد از بارها ارائه درخواست برای بازپس گیری وثیقه، لیستی از خسارات غیرقانونی و ساختگی دریافت کرده است.
به گفته جاناتان زاوین بسیاری از این خسارات ادعایی محل تردید و قابل بحث هستند چرا که این مجموعه برای تخریب و بازسازی برنامه‌ریزی شده بود. او افزود که طبق اطلاعات رسیده این محل از یک ساختمان اداری به مجموعه‌ای مسکونی با بیش از ۲۰۰ واحد تغییر کاربری داده است.
بنابر شکایت مطرح شده، فاکس می‌گوید به دلیل این تغییر برنامه‌ریزی شده، حق داشت طبق قرارداد نوسازی‌هایی در لوکیشن اجرا کند که شامل جا به جایی دیوارهای غیرحامل، نصب تجهیزات نوری و رنگ آمیزی محل بوده است. در صورتی که حالا بسیاری از این موارد در لیست خسارات ادعایی شرکت مذبور مطرح شده است.
علاوه بر اینها فاکس مدعی شده است که اساسا شرکت « White Plains Development» مالک مجموعه نیست و تمام دارایی خود را به‌علاوه وثیقه از محل خارج کرده است.
وکیل استودیوی فاکس همچنین گفت: «آرون وکسلر نماینده شرکت اجاره دهنده، تعمدا نام مالک واقعی لوکیشن را در هنگام عقد قرارداد پنهان کرده است و با پنهانکاری پشت اسم نهاد «White Plains Development» مرتکب عملی مجرمانه شده و با وثیقه متعلق به فاکس گریخته است. ما انتظار داریم دادگاه این حقیقت را آشکار کرده و تمامی افراد مسئول این فریبکاری را مجبور به پرداخت خسارات متحمل شده به فاکس کند.»
فاکس شکایت خود را تحت عنوان نقض قرارداد، نقض امانتداری و کلاهبرداری ارائه داده است. وکسلر تا کنون به هیچ یک از موارد اتهامی واکنشی نشان نداده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز