روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 398
  • 798
  • 1,333,897
کمبود جا در مجلس علت دعوت نکردناز نمایندگان ولی فقیه

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به انتقاد رییس فراکسیون اهل سنت مجلس درمورد دعوت نکردن از علمای اهل سنت در مراسم تحلیف رییس جمهوری گفت: کمبود جای مجلس علت دعوت نکردن بود، هیچ یک از نمایندگان ولی فقیه، امامان جمعه کشور در این مراسم دعوت نشدند و منظور از این اقدام خدای نکرده بی احترامی و بی توجهی نبوده است.
مسعود پزشکیان که ریاست ساعاتی از جلسه علنی مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر رییس فراکسیون اهل سنت مجلس درمورد دعوت نکردن مولوی عبدالحمید در مراسم تحلیف رییس جمهوری افزود: به علت کمبود جایی که در مجلس با آن مواجه بودیم هیچ کدام از نمایندگان ولی فقیه، امامان جمعه کشور دعوت نشدند و منظور از این اقدام خدای نکرده بی احترامی و بی توجهی نبوده است.
وی ادامه داد: افرادی که از قومیت ها حضور داشتند بیشتر نمایندگان پاپ و نمایندگان کشورهای مختلف بودند و رییس مجلس شورای اسلامی نیز قبل از جلسه علنی اعلام کرد که چنین قصدی نبوده است.
نایب رییس مجلس تصریح کرد: ما بدنبال وحدت، انسجام و همدلی هستیم و چنین پیامی مبنی بر این که نسبت به سنی ها چنین وضعیتی وجود دارد به نظرم پیام خوبی نیست.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: مولوی عبدالحمید و تمامی اهل تسنن و تمام قومیت های کشور اساس و پایه این مملکت هستند و این وحدت است که می تواند مملکت را جلو ببرد و همه این ها برای ما ارزشمند است و به همه آن ها احترام می گذاریم.
پزشکیان افزود: آنچه در مجلس اتفاق افتاد با توجه به وسعت درخواست کننده ها و وسعت کسانی که از کشورهای مختلف آمدند و جایی که وجود نداشت باعث شد ما نتوانیم خیلی از بزرگان کشور را برای حضور در این مراسم دعوت کنیم و این تعبیر نشود که خدای نکرده از وضعیت بوجود آمده بخواهیم کاری کنیم که ضد انقلاب بهره ببرد.
وی ادامه داد: سنی ها، شیعه ها، عرب ها، عجم ها، ترک ها، لرها در کشور ما عزیز هستند و مملکت ما برای همه آن ها است و انشاالله با وحدت، هماهنگی و همدلی پیش خواهیم رفت.
جلیل رحیمی جهان ‌آبادی رییس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی در تذکری در جلسه علنی مجلس خطاب به هیات رییسه مجلس گفت: انتخابات و مراسم تنفیذ و تحلیف رییس جمهوری با شکوه برگزار شد، اقلیت های دینی، ورزشکاران و سایر بخش ها در مراسم تحلیف حضور داشتند اما این انصاف نبود که نماینده اهل سنت در این مراسم حضور نداشته باشد.
مسعود پزشکیان افزود: کدام انسان با فهم این پاسخ را از ما در خانه ملت قبول می کند که برای حضور نماینده اهل سنت در مجلس جا نبوده است، عزت ایران حضور چند خارجی در کشور نیست، عزت ایران نشات گرفته از یکپارچگی قومیت ها است.
رییس فراکسیون اهل سنت مجلس تصریح کرد: دعوت نکردن از مولوی عبدالحمید برای حضور در مراسم تحلیف سوء مدیریت بوده و بنده از محضر مردم اهل سنت معذرت می خواهیم و هیات رییسه نیز باید از مردم اهل سنت عذرخواهی کند، این پاسخ مشارکت بالای حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری نبود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز