روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 194
  • 1,374
  • 1,023,613
کمبود دارو در استان با ترخیص داروها از گمرک برطرف می‎شود

معاون غذا و دارو آذربایجان شرقی گفت: کمبود دارو در استان با ترخیص داروها از گمرک برطرف می‎شود.
محبوب نعمتی با بیان این مطلب اظهار کرد: هیچ دارویی به تازگی از لیست حمایت‎های بیمه خارج نشده و تنها حددود ۴۵ روز قبل، ۷۸ قلم دارو از لیست بیمه خارج و به طور عمومی اعلام شد .
و ی با بیان این که با توجه به وجود تورم در کشور، قیمت دارو نیز از این موضوع بی‎تاثیر نبوده و گران می‎شود، گفت: در این میان، سیاست وزارت بهداشت به گونه‎ای است که حمایت‎های بیمه‎ای در راستای کاهش فشار تامین دارو برای بیماران خاص، بهبود پیدا کرده و پرداختی بیمار تا حد امکان، افزایش پیدا نکند.
وی عنوان کرد: قیمت برخی از داروهای داخلی با توجه به افزایش قیمت تولید و قیمت داروهای وارداتی نیزطبق سیاست وزارت بهداشت و به دلیل افزایش تورم، زیاد شده است.
معاون غذا و دارو آذربایجان شرقی با تایید کمبود برخی داروها در آذربایجان شرقی، افزود: باید توجه کرد که کمبود دارو به دو دسته کمبود داروی واقعی و کاذب دسته بندی می‎شود، در کمبود داروی واقعی، داروی کافی برای توزیع نداریم، اما در نوع کاذب، متقاضی به دنبال یک نام تجاری خاص بوده و کمبود آن، مردم را به اشتباه می ‏اندازد.
محبوب نعمتی تاکید کرد: از پزشکان تقاضا داریم تا حد امکان در وضعیت فعلی، از داروهای جایگزین برخی برندهای خاص که در حال حاضر با کمبود آن مواجه هستیم، استفاده کنند تا این مشکل برطرف شود.
وی اظهار کرد: در حال حاضر با کمبود برخی داروها همچون وارفارین، مادوپار و نیمودیپین مواجه هستیم و طی مکاتباتی که با تهران داشته‎ایم، گفته شده است که کمبود این داروها با حل شدن مشکل ترخیص از گمرک برطرف می‏‎شود.
معاون غذا و دارو آذربایجان شرقی در پایان خاطرنشان کرد: افزایش قیمت دارو فقط یک بار اتفاق افتاده است و بیمار با مراجعه به داروخانه، مبلغی را برای دریافت داروهایی که از لیست حمایت‎ بیمه خارج شده است، پرداخت می‎کند که این داروها نیز جزو داروهای گران قیمت نیستند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز