کمبود دارو در استان با ترخیص داروها از گمرک برطرف می‎شود

معاون غذا و دارو آذربایجان شرقی گفت: کمبود دارو در استان با ترخیص داروها از گمرک برطرف می‎شود.
محبوب نعمتی با بیان این مطلب اظهار کرد: هیچ دارویی به تازگی از لیست حمایت‎های بیمه خارج نشده و تنها حددود ۴۵ روز قبل، ۷۸ قلم دارو از لیست بیمه خارج و به طور عمومی اعلام شد .
و ی با بیان این که با توجه به وجود تورم در کشور، قیمت دارو نیز از این موضوع بی‎تاثیر نبوده و گران می‎شود، گفت: در این میان، سیاست وزارت بهداشت به گونه‎ای است که حمایت‎های بیمه‎ای در راستای کاهش فشار تامین دارو برای بیماران خاص، بهبود پیدا کرده و پرداختی بیمار تا حد امکان، افزایش پیدا نکند.
وی عنوان کرد: قیمت برخی از داروهای داخلی با توجه به افزایش قیمت تولید و قیمت داروهای وارداتی نیزطبق سیاست وزارت بهداشت و به دلیل افزایش تورم، زیاد شده است.
معاون غذا و دارو آذربایجان شرقی با تایید کمبود برخی داروها در آذربایجان شرقی، افزود: باید توجه کرد که کمبود دارو به دو دسته کمبود داروی واقعی و کاذب دسته بندی می‎شود، در کمبود داروی واقعی، داروی کافی برای توزیع نداریم، اما در نوع کاذب، متقاضی به دنبال یک نام تجاری خاص بوده و کمبود آن، مردم را به اشتباه می ‏اندازد.
محبوب نعمتی تاکید کرد: از پزشکان تقاضا داریم تا حد امکان در وضعیت فعلی، از داروهای جایگزین برخی برندهای خاص که در حال حاضر با کمبود آن مواجه هستیم، استفاده کنند تا این مشکل برطرف شود.
وی اظهار کرد: در حال حاضر با کمبود برخی داروها همچون وارفارین، مادوپار و نیمودیپین مواجه هستیم و طی مکاتباتی که با تهران داشته‎ایم، گفته شده است که کمبود این داروها با حل شدن مشکل ترخیص از گمرک برطرف می‏‎شود.
معاون غذا و دارو آذربایجان شرقی در پایان خاطرنشان کرد: افزایش قیمت دارو فقط یک بار اتفاق افتاده است و بیمار با مراجعه به داروخانه، مبلغی را برای دریافت داروهایی که از لیست حمایت‎ بیمه خارج شده است، پرداخت می‎کند که این داروها نیز جزو داروهای گران قیمت نیستند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از