روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۶/۳۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 260
  • 841
  • 1,328,993
کمبود نقدینگی مشکل اصلی واحدهای تولیدی

معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه از کمبود نقدینگی به عنوان مهم ترین مشکل واحدهای تولیدی و صنعتی این شهرستان نام برد و گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مشکلات پیش پای این واحدها را احصاء و برای رفع آنها تلاش می کند.
حمید شکری در جلسه ستاد رفع موانع تولید شهرستان مراغه گفت: رفع موانع و بررسی مشکلات اداری و بانکی، برگزاری جلسات مستمر با حضور دستگاه های اجرایی مرتبط و بررسی مشکل واحدها به صورت مجزا از مهمترین برنامه های این ستاد در شهرستان است.
وی افزود: در حال حاضر کمبود نقدینگی و کاهش سرمایه در گردش از مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی از جمله مرغداری ها در شهرستان است.
شکری اضافه کرد: نبود سرمایه برای نوسازی واحدهای قدیمی از دیگر مشکلات تولیدکنندگان مرغ و تخم مرغ در مراغه است.
وی از بانک ها خواست تا برای رونق تولید در بخش دام و طیور با پرداخت تسهیلات از این واحدهای اشتغال زا و کارآفرین حمایت کنند.
وی با بیان اینکه برخی از واحدهای تولیدی مشکلاتی با بانک های عامل دارند، افزود : اگر مشکلی در این راستا وجود داشته باشد باید با مشارکت بانک های عامل رفع شود تا موانع توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال برداشته شود.
شکری ادامه داد: حمایت از بخش تولیدی و واحدهای صنعتی، زمینه ساز رونق تولید و اشتغال و کاهش بیکاری در این شهرستان خواهد شد.
وی به تعداد واحدهای مرغداری تخمی و گوشتی در مراغه نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر یکصد واحد مرغداری تخمی و گوشتی در مراغه فعالیت می کنند و بیش از ۱۶ درصد مرغ و تخم مرغ استان در این شهرستان تولید می شود.
به گزارش ایرنا، از ۱۱۴ واحد تولیدی در بخش صنعت و ۳۹ واحد در بخش معدن مراغه، حدود ۵۰ درصد راکد و غیرفعال هستند.
نرخ بیکاری در مراغه ۱۸ درصد معادل حدود ۱۵ هزار نفر و بالاتر از میانگین نرخ بیکاری ۱۱ درصدی در آذربایجان شرقی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز