روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 1,517
  • 1,696
  • 1,392,378
کمبود وزن عامل آسیب دیدگی زنان دونده

زنان دونده‌ای که وزن آن‌ها کمتر از میزان استاندارد است، بیشتر در معرض آسیب دیدگی قرار دارند و طول مدت ریکاوری آن‌ها بیشتر است.
طبق مطالعاتی که اخیرا در دانشگاه اوهایو انجام شده است، دوندگان زنی که شاخص جرم بدن آن‌ها پایین است، بیشتر در معرض آسیب دیدگی و شکستگی قرار دارند زیرا بدن آن‌ها نمی‌تواند فشاری که دویدن وارد می‌کند را تحمل کند. درست است که کمتر بودن وزن باعث می‌شود که سرعت دوندگان افزایش یابد و احتمال موفقیت آن‌ها زیاد باشد اما اگر وزن بیش از حد کم باشد احتمال آسیب دیدگی دونده بیشتر است. شاخص جرم بدن در زنان به صورت متوسط ۲۶ است و زنان ورزشکار شاخص بین ۲۰ تا ۲۴ دارند.
در صورتی که BMI کمتر از ۱۹ باشد احتمال آسیب دیدگی افزایش می‌یابد.
مدیر این تحقیقات می‌گوید: ما دریافتیم که در طول زمان بعضی فاکتورها باعث می‌شود که برخی زنان دونده در معرض آسیب دیدگی قرار بگیرند. یکی از شاخص ترین این فاکتورها کم بودن وزن بدن یا کم بودن شاخص جرم بدن (BMI) است. دوندگان به صورت مداوم بر روی زمین سخت می‌دوند. در صورتی که بدن به اندازه کافی عضله نداشته باشد، احتمال آسیب دیدگی زیاد می‌شود. بررسی‌ها نشان داده است که بین ۲۵ تا ۵۰ درصد دوندگان حداقل یک بار شکستگی و آسیب دیدگی اینچنینی داشته‌اند. دوندگان باید در کنار تمرین دو، ورزش‌های استقامتی و قدرتی به خصوص در ناحیه پا انجام دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز