روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 733
  • 761
  • 1,333,434
کمبود پایگاه اورژانس، مشکل اصلی امداد رسانی در تبریز

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی از فعالیت ۲۲ پایگاه امداد رسانی در تبریز خبر داد و گفت: کمبود پایگاه اورژانس مشکل اصلی امداد رسانی در تبریز است.
روزبه رجایی در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: در نظر داریم تعداد پایگاه های امداد در شهر تبریز را به ۳۷ مرکز افزایش دهیم.
وی با اشاره به فرا رسیدن چهارشنبه آخر سال با اعلام آمادگی کامل اورژانس در سطح استان اظهار کرد: طرح امداد نوروزی طبق روال هر ساله از ۲۵ اسفند تا ۱۴ فروردین اجرا می شود.
رجایی از راه اندازی پویش ‘نه به مواد محترقه خطر ساز به احترام شهدای آتش نشان و سلامتی خود’ برای چهارشنبه آخر سال خبر داد و گفت: با همکاری رسانه ها و شبکه های مجازی استقبال خوبی شد که امیدواریم شاهد روزی بدون اتفاق ناگوار باشیم.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان، میانگین عمر آمبولانس های اورژانس را بین ۷ تا ۸ سال اعلام کرد و افزود: ۱۱۰ دستگاه آمبولانس از طرف علوم پزشکی تبریز خریداری شده که بعد از رفع مشکل شماره گذاری به ناوگان امداد و فوریت های پزشکی اضافه می شوند. به گفته رجایی ۱۱ دستگاه آمبولانس دو دیفرانسیل در مناطق صعب العبور استان نیز توزیع شده است.
وی همچنین کمبود نیروی انسانی را بزرگ ترین مشکل اورژانس در ارائه خدمات سریع و مطلوب دانست و افزود: سال گذشته ۶۸ نفر بصورت شرکتی جذب شدند و برای سال آینده نیز مجوز استخدام ۱۷۰ نفر به صورت پیمانی را اخذ کرده ایم.
رجایی میانگین زمان رسیدن اورژانس بر بالین مصدوم در جاده های استان را زیر هشت دقیقه اعلام کرد و گفت: استاندارد زمان رسیدن بر بالین مصدوم ۱۳ دقیقه است.
وی با بیان اینکه بیش از نیمی از ماموریت های اورژانس استان در شهر تبریز است، از راه اندازی بی سیم های دیجیتال تا عید نوروز به منظور تسریع در امداد رسانی خبر داد.
رجایی همچنین از راه اندازی اوژانس موتوری در تبریز به منظور تسریع در خدمات و رسیدن زودهنگام بر بالین بیمار خبر داد و افزود: میانگین زمان رسیدن اورژانس موتوری ۶/۷ دقیقه است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز