روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
کمتر از ۱۰ درصد صاحبان مشاغل خانگی تحصیل‌کرده‌اند

مشاور ارشد کارآفرینی و کسب و کار می‌گوید: کمتر از ۱۰ درصد صاحبان مشاغل خانگی فعلی تحصیل‌کرده دانشگاهی هستند و فارغ التحصیلان تمایل چندانی به کسب و کارهای خانگی ندارند.
مسلم خانی اظهار کرد: با وجود آنکه بیشتر فارغ التحصیلان تمایل زیادی به انجام کسب و کارهای خانگی ندارند ولی می‌توانیم از رشته‌های هنری، نویسندگی،‌ ادیتوری و آی تی در قالب تیم‌های گروهی برای این منظور استفاده کنیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر رشته آی تی جزو رشته‌های بیکار به شمار می‌رود چون بازار آی تی به شدت اشباع شده و بخش اعظمی از این بازار در اختیار کسانی است که عموما غیر تحصیلکرده‌ و فاقد تخصص هستند.
مشاور ارشد کارآفرینی و کسب و کار تصریح کرد: بعضی رشته‌ها مثل کامپیوتر بازار خوبی دارند، چون کامپیوتر نیاز همه سازمانها، دستگاهها، مدارس و دانشگاههاست ولی متاسفانه بازار از این رشته نیز اشباع شده است و باید برای آن راه حلی در پیش گرفت.
این استاد دانشگاه در عین حال بازنگری در سرفصل‌های دانشگاهی را پیشنهاد کرد و گفت: بعضی رشته‌ها مثل فلسفه هستند که کمترین جذابیت را در بازار کار دارند ولی می‌توان با بازنگری در عناوین این رشته‌ها و تقسیم رشته‌های بزرگ به رشته‌های ریز بازار کار آنها را رونق داد.
به گفته خانی، رشته فلسفه می‌تواند به فلسفه ریاضی و پزشکی یا فلسفه آی تی تغییر یابد و فلسفه به عنوان یک رشته دانشگاهی صرفا نظری به یک علم کاربردی تبدیل شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز