روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 641
  • 1,696
  • 1,391,502
کمپین معرفی یک بی‌سواد به نهضت سوادآموزی اجرایی می شود

رئیس نهضت سوادآموزی آذربایجان شرقی گفت:تلاش داریم تا سال۱۳۹۸ با بی سوادی در استان خداحافظی کنیم و در همین راستا کمپین معرفی یک بی‌سواد به نهضت سوادآموزی اجرایی می شود
محمدحسین اشرفی معاون مدیرکل آموزش‌وپرورش استان و رئیس نهضت سوادآموزی آذربایجان شرقی در جمع مدیران شهرستان سراب گفت: طبق برآوردهای انجام‌گرفته تا اول سال ۹۴ در استان آذربایجان شرقی ۱۲۴ هزار و ۷۸۸ نفر بی‌سواد در محدوده سنی ۱۰ الی ۴۹ سال وجود دارد که تلاش داریم تا با ایجاد نهضت فراگیر با همکاری بین بخشی سایر نهادها و اشخاص تأثیرگذار تا سال ۱۳۹۸بابی سوادی در استان خداحافظی کنیم.
وی با دعوت از شهروندان به کمپین معرفی یک بی‌سواد به کارشناسان نهضت سوادآموزی اظهار کرد: اگر هر نفر بتواند یک بی‌سواد را به ما معرفی کند اقدامات لازم برای جذب این بی‌سواد به فراگیری آموزش را انجام خواهیم داد.
اشرفی تعداد بی‌سوادان شهرستان سراب را ۳ هزار و ۷۰۵ نفر عنوان کرد و افزود: درصد باسوادی در استان ما ۹۵ درصد است که احتمالاً در سرشماری اخیر این رقم کاهش خواهد یافت.
این مقام مسئول در حوزه آموزش‌وپرورش ابراز امیدواری کرد: داشتن سواد در حد دوره ابتدایی مثل شناسنامه در مواردی همچون دریافت گواهی‌نامه و گذرنامه و سایر موارد مشابه الزامی شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز