روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 321
  • 1,139
  • 1,383,628
کمک ۲۷ میلیارد ریالی خیران به مسکن نیازمندان

۱۶۵ خانوار نیازمند استان طی هفت ماهه سال جاری صاحب مسکن شدند.در مجموع برای خرید، احداث و تعمیر منازل مسکونی مددجویان کمیته امداد آذربایجان شرقی ۵۴ میلیارد ریال هزینه شده است.
حسین دشتی مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه برای ۱۶۵ خانواده تحت حمایت در هفت ماهه امسال مسکن مناسب احداث و خریداری شده است،افزود: طی هفت ماهه امسال ۸۷۱ مسکن مددجویی و فضاهای جانبی آنها تعمیر و بازسازی شده است.
دشتی با بیان اینکه بهسازی و نوسازی ۲۶۶ منزل روستایی از دیگر خدمات مهم این نهاد در ایجاد سرپناه مناسب برای خانواده‌های تحت حمایت است،خاطرنشان کرد: در مجموع طی هفت ماهه امسال برای خرید،احداث و تعمیر منازل مسکونی مددجویان ۵۴ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی با بیان اینکه از ۷۰ هزار خانوار تحت حمایت ۱۱ هزار خانوار فاقد مسکن هستند،افزود: منازل مسکونی هفت هزار و ۴۵۴ خانوار شهری و روستائی نیازمند تعمیر است و شش هزار و ۷۲۸ خانوار نیز دارای مسکن فرسوده هستند.
دشتی تعمیر و بازسازی مسکن مددجویان، احداث سرویس بهداشتی، پرداخت وام مسکن، بهسازی منازل مددجویان ساکن روستا و مناطق محروم را از دیگر اقدامات این نهاد عنوان و خاطرنشان کرد: تامین سرپناه برای مددجویان یکی از اولویت های مهم کمیته امداد استان است.
وی با اعلام اینکه طرح رضوان با هدف کمک به تامین مسکن مددجویان تحت حمایت،اجرا می شود،تصریح کرد: خیران استان از ابتدای امسال تاکنون در قالب طرح رضوان بیش از ۲۷ میلیارد ریال به مسکن نیازمندان کمک کرده اند.
وی با اشاره به اینکه ارتقای سطح کیفی ساختمان‌ها، رعایت اصول فنی، تهیه نقشه مناسب و نظارت دقیق بر مراحل ساخت منازل مددجویی از جمله مواردی است که با دقت اجرا می‌شود،خاطرنشان کرد: ایجاد سرپناه و ساخت مسکن برای مددجویان یکی از مهمترین دغدغه‌های این نهاد است تا خانواده‌های فاقد مسکن مناسب از سرپناهی مستحکم و مقاوم بهره‌مند شوند.در مدت مشابه سال گذشته تنها ۳۴ واحد مسکونی برای خانواده‌های تحت پوشش خریداری و احداث شده بود که این امر بیانگر توجه بیش از حد این نهاد به ایجاد سرپناه برای نیازمندان است.
وی با اشاره به اینکه ساخت و خرید مسکن برای مددجویان همت جمعی و مشارکت همه جانبه مسئولان و مردم خیر را می‌طلبد،بیان کرد: با توسعه همکاری‌ها می‌توانیم یکی از مهمترین نیازهای خانواده‌های نیازمند را تامین کرده و به توانمندی آنها کمک کنیم.خیران و نیکوکاران می‌توانند برای تامین سرپناه خانواده‌های نیازمند کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را در قالب طرح رضوان به دفاتر کمیته امداد استان تحویل دهند.
وی با بیان اینکه این نهاد نیازمند کمک خیران است گفت: از خیران مسکن ساز آذربایجان شرقی دعوت می شود کمیته امداد را در تحقق بخشیدن به امر مهم ساخت مسکن مددجویی یاری کنند. امسال تعداد ۱۴۶ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد استان توسط بسیج سازندگی سپاه عاشورا احداث شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز