روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۶/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 212
  • 631
  • 1,142,212
کمیته اقتصاد دانش‌بنیان در استان فعال می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت توجه به ارتباط دانشگاه ها و فعالان بخش خصوصی گفت: به منظور توسعه ارتباطات صنعت و دانشگاه کمیته اقتصاد دانش بنیان ذیل کارگروه پژوهش در استان فعال می شود .
علی جهانگیری در جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری اظهار کرد: کمیته اقتصاد دانش بنیان با مدیریت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و با محوریت برگزاری جلساتی در مجموعه های صنعتی و دانشگاه ها با هدف معرفی نیازهای فناورانه از سوی صنعت و ارائه راهکارهای مورد نیاز از سوی دانشگاهیان فعالیت خود را در استان آغاز می کند .
علی جهانگیری، با تاکید بر اینکه دانشگاه ها باید از فرصت به وجود آمده در قبول مسئولیت یکی از مهترین کارگروه های استانی بهترین استفاده را بکنند، افزود: امروز با فرصت به وجود آمده فضا برای ابتکار عمل دانشگاه ها ایجاد شده است ، کارگروه پژوهش یک کارگروه رسمی است که مصوبات آن باید اجرایی شود و انتظار داریم دبیرخانه مربوطه با تمرکز دقیق بر روند اجرای فعالیت ها در جهت دهی، برنامه ریزی و اقدام و عمل به موقع در راس امور قرار داشته باشد .
معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در دانشگاه ها سرمایه گذاری های کلانی در طول سالیان متمادی انجام شده است اما آنچه که در این بین مغفوق واقع شده است بحث نظارت بر فعالیت های علمی وفناورانه است .
علی جهانگیری، با تاکید بر اینکه تمام مجموعه های دولتی و خصوصی اعلم از ادارات، سازمان ها و دانشگاه ها باید پاسخگوی عملکرد خود باشند متذکر شد: همه ما در قبال تک تک شهروندان پاسخگو هستیم وباید تلاش کنیم تا با همسو کردن فعالیت ها در جهت رفع مشکلات مردم قدم برداریم .
جهانگیری، کارگروه پژوهش فرصتی مغتنم برای حضورجدی دانشگاه ها در توسعه استان دانست و افزود: امروز باید دانشگاه ها در اقتصاد استان نقش و مسئولیت خود را بپذیرند و در امر توسعه به صورت جدی مشارکت داشته باشند تا با همراهی تمامی بخش ها به آنچه که به عنوان اهداف کلان توسعه ای است دست یابیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز