روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 549
  • 769
  • 1,387,551
کم شدن یک وزن از وزنه‌برداری مردان در المپیک ۲۰۲۰

هیات اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک در جلسه‌ای که برای المپیک توکیو۲۰۲۰ داشت، بر روی مسائلی چون برابری جنسیتی، افزایش مشارکت جوانان و کاهش اندازه کلی بازی‌ها متمرکز شد.
وزنه‌برداری یکی از ۲۸ رشته ورزشی بود که برای المپیک ۲۰۲۰ مورد تایید قرار گرفت. اما هیات اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک تصمیم گرفت برای برابری جنسیتی تعداد وزن‌های شرکت‌کننده در المپیک ۲۰۲۰ در این رشته برابر باشد.
پیش از این در وزنه‌برداری المپیک، زنان در ۷ وزن و مردان در ۸ وزن به رقابت می‌پرداختند اما در المپیک ۲۰۲۰ باید مردان در ۷ وزن و زنان هم در همان ۷ وزن رقابت کنند تا برابری جنسیتی ایجاد شود.برای المپیک نوجوانان نیز قرار است رقابت‌های وزنه‌برداری در ۶ وزن پسران و ۶ وزن دختران برگزار شود.
همچنین به منظور رسیدن به هدف سازماندهی بیشتر بازی‌ها، تعداد شرکت‌کنندگان هم کاهش می‌یابد و در اولین گام سهمیه چندین رشته ورزشی کاهش یافت که برای وزنه‌برداری ۱۹۶ سهمیه تایید شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز