روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۵
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 51
  • بازدید دیروز: 1,235
  • کل بازدید ها: 831,936
کم و کیف اختصاص یارانه بسته سفر از دید معاون گردشگری کشور

کم و کیف اختصاص یارانه بسته سفر از دید معاون گردشگری کشور

مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی
معاون گردشگری کشور گفت: اگر تاکنون یارانه بسته سفر به تورهای گردشگری استان های کمتر شناخته شده آنطور که باید داده نشده به این دلیل است که فصل سفر برخی از استان ها نیمه دوم سال است.

مرتضی رحمانی‌موحد به درباره اینکه برخی استان ها یارانه بسته سفر و برگزاری تورهای ارزان قیمت را اجرایی نکرده‌اند، گفت: مجری این کار باید دفاتر خدمات مسافرتی ۷ استان کشور باشند، فصل سفر برخی از ا این استان‌ها در تابستان و برخی دیگر در نیمه دوم سال است. ما بودجه‌ای را فریز کرده‌ایم و استان‌ها باید دفاتر خدمات مسافرتی فعال را پیدا کرده و بسته سفر از آنها بگیرند تا آنها این بسته های سفر را در همکاری با آژانس های مسافرتی تهران بفروشند.

وی گفت: از سوی دیگر ما هم برای این بسته های سفر اگر به عنوان مثال ۵۰۰ هزار تومان هزینه داشت ۱۰۰ هزار تومان یارانه بسته سفر می دهیم تا آن تور به قیمت ۴۰۰ هزار تومان فروخته شود اما این نوع قیمت‌ها بستگی به کیفیت و تعداد روزهای سفر دارد.

رحمانی موحد گفت: دفاتر خدمات مسافرتی در این باره توجیه شده اند که ما یارانه سفر را به آژانس ها می‌دهیم و در نهایت قیمت سفر به ۷ استان کشور پایین تر می آید و این طرح را به ۷ استان کمتر شناخته شده کشور شامل کرمان، کرمانشاه، لرستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان جنوبی و کردستان ابلاغ کرده ایم. این تورها اکنون در کرمانشاه و لرستان اجرا شده است، برخی دیگر نیز در نیمه دوم سال شروع به فعالیت می‌کنند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز