روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 92
  • 753
  • 1,436,994
کنایه وزیــــر به پرمصرف‌ها

وزیر نیرو گفت: در اوج بار تابستان که مصرف به ۵۶ هزار مگاوات می‌رسد، بیش از ۲۰ هزار مگاوات مربوط به دستگاه‌های سرمایشی و حدود ۵٠٠٠ مگاوات مربوط به سازمان‌های دولتی و عمومی است؛ لذا ما نمی‌توانیم هر سال از منابع و ثروت عمومی یارانه‌های هنگفتی در اختیار پرمصرف‌ها قرار دهیم.
رضا اردکانیان در گردهمایی بسیجیان صنعت آب و برق، اصلاح شیوه کنونی مصرف در کشور را یک ضرورت دانست و افزود: در بخش‌های مختلف در مقایسه با سایر جوامع، جامعه خوش مصرفی نیستیم و من به عنوان مسئول وزارت نیرو برای اصلاح این شیوه، دست یاری به سوی همه از جمله بسیج دراز می‌کنم.
وی با اشاره به شرایط تحریم و فرصت‌های پیش آمده برای کشور و صنعت آب و برق گفت: تحریم‌ها فرصتی را برای ما فراهم کرده تا بتوانیم از ثروت اصلی خود که همان نیروی انسانی است، بهره کافی را ببریم.
اردکانیان با بیان اینکه ۴۰ سال پیش نیروگاه‌های ما محصول کشورهای بیگانه بود و سدها و شبکه‌های آبیاری توسط خارجی‌ها احداث می‌شد، تاکید کرد: اکنون پیشرفت‌های زیادی در این زمینه حاصل شده، به گونه‌ای که کشوری همچون روسیه رسماً از ما می‌خواهد فناوری ساخت توربین گاز را به آنها منتقل کنیم. این مسیر بلندی است که طی چهار دهه طی شده است.
وی ادامه داد: این پیشرفت‌ها و توجه به ظرفیت‌ها در حالی صورت گرفته که ایران با کلکسیونی از محدودیت‌ها مواجه بوده است، اما در پرتو همین محدودیت‌ها بدون اینکه دشمنان ما خواسته باشند، به ظرفیت‌های خودمان توجه کرده‌ایم و از سال‌ها پیش به حدی رسیده‌ایم که در تجهیزات آب و برق ۱۰۰ درصد خودکفا شده‌ایم. وی با بیان اینکه خدمات فنی و مهندسی آب و برق در صدر صادرات خدمات فنی کشور است، اظهار کرد: در دوره حاضر وارد مدیریت توامان عرضه و تقاضا شده‌ایم. مدیریت عرضه در مقایسه با مدیریت مصرف و تقاضا از پیچیدگی‌های کمتری برخوردار است. کشور در شرایطی است که اگر فکر عاجلی برای اصلاح مصرف نکنیم با مشکلات عدیده‌ای در آینده مواجه خواهیم شد.
اردکانیان با بیان اینکه تفکر مبتنی بر بخشی‌نگری در عرصه‌هایی که میان‌بخش هستند مشکل اصلی مدیریت مصرف است، ابراز کرد: عرصه منابع زیست‌محیطی از جمله آب و انرژی، عرصه ای بین رشته‌ای است که نیاز به همکاری و ایجاد سازوکارهایی نظیر کمیسیون‌ها و شوراها دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز