روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 260
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 842,472
کودتا را حزب حاکم طراحی و اجرا کرد

رهبر حزب جمهوریخواه خلق ترکیه: کودتا را حزب حاکم طراحی و اجرا کرد

رهبر حزب جمهور یخواه خلق ترکیه روز سه شنبه در نشست مجمع نمایندگان این حزب در پارلمان با بیان اینکه دیگر نمی توان کسی را قانع کرد در ترکیه کودتایی رخ داده است، گفت: کودتا را حزب عدالت و توسعه طراحی و انجام داد و به واسطه آن روزنامه نگاران، نظامیان و نویسندگان را به زندان انداخت.

به گزارش رسانه های ترکیه، کمال قلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوریخواه خلق ترکیه در خصوص سخنان وزیر خارجه این کشور مبنی بر اینکه وضعیت فوق العاده در ترکیه همانند وضعیت فوق العاده در فرانسه است، گفت: در فرانسه اعلام وضعیت فوق العاده اجازه اخراج و تعلیق افراد و توقیف اموال آنها را نمی دهد.
وی افزود: اما، در ترکیه هزاران نفر برکنار و ۲۸ هزار معلم اخراج شده اند. ضمن اینکه در زمان اعمال وضعیت فوق العاده در فرانسه، روزنامه نگاران بازداشت نشدند، اما بسیاری از رسانه ها در ترکیه بسته شدند.
قلیچدار اوغلو با انتقاد از نحوه رفتار با بازداشت شدگان گفت: من برای این کشور آزادی می خواهم؛ آنها (حزب حاکم) به دنبال محکومیت جمعی بازداشت شدگان هستند.
وی با اشاره به بازداشت گسترده روزنامه نگاران افزود: روزنامه نگاران را بازداشت کردند، اما آنها چه کردند؟ آیا سلاح به دست گرفتند و مردم را کشتند؟ کودتا را حزب عدالت و توسعه برپا کرد تا از طریق آن روزنامه نگاران، نویسندگان و نظامیان به زندان بیافتند.
به گفته این مقام حزبی ترک، دولت نمی تواند با کینه توزی رفتار کند و نمی توان با نادیده گرفتن دمکراسی با کودتا مبارزه کرد.
وی با اشاره ضمنی به ارتباط مستقیم وزارت خارجه ترکیه با جبهه النصره افزود: همواره از ارتباط یک ارگان دولتی با یک گروه تروریستی انتقاد می کنیم.
وی گفت: ترکیه تاکنون چه در داخل و چه در خارج تلاش کرده است که به عنوان یک کشور مشروع شناخته شود، اما برای اولین بار رئیس جمهوری ترکیه از رابطه با یک گروه تروریستی صحبت می کند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز