روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
کودکان و زنان باردار از ضد آفتاب‌های فیزیکی استفاده کنند

عضو هیئت علمی گروه بیماری‌های پوست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در مکان‌هایی مانند کنار دریا و کوهستان که تابش آفتاب مستقیم و شدیدتر است، استفاده از کرم‌های ضد آفتاب باید هر دو تا چهار ساعت یکبار تکرار شوند.
شهلا انشاییه اظهار کرد: بهتر است افراد بویژه کودکان در زمان‌های اوج تابش آفتاب یعنی ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر در معرض نور خورشید قرار نگیرند و در پیک نیک، کنار دریا یا کوهستان از کلاه‌های نقاب‌دار و کرم‌های ضد آفتاب استفاده شود.
این متخصص پوست و مو با بیان اینکه ضد آفتاب‌ها از تیرگی پوست، ایجاد کک و مک و لکه‌های پوستی جلوگیری می‌کنند، اضافه کرد: استفاده از ضد آفتاب‌ها در افرادی که پوست روشن دارند، ضروری است و در کودکان باید از کرم‌های فیزیکی استفاده شود.
انشاییه تصریح کرد: ضد آفتاب‌های فیزیکی کرم‌هایی هستند که نور را منعکس می‌کنند نه جذب و اگر از ضد آفتاب برای کودکان استفاده می‌شود، حتما باید ضد آفتاب فیزیکی باشد. علاوه بر کودکان، زنان باردار نیز باید از ضد آفتاب‌های فیزیکی استفاده کنند.
وی اضافه کرد: ضد آفتاب‌های شیمیایی نور را جذب و در خود نگه می‌دارند و این امر برای زنان باردار و کودکان مضر است و حتی سایر افراد نیز بهتر است از نوع فیزیکی کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنند. بسیاری از ضد آفتاب‌ها مخلوطی از نوع فیزیکی و شیمیایی‌ هستند.
انشاییه ادامه داد: آفتاب سوختگی، کک و مک، قرمزی و پیری زود رس پوست از اثرات تابش شدید نور آفتاب است. بیماری‌هایی مانند لوپوس به آفتاب حساس هستند و مبتلایان به این بیماری باید نسبت به استفاده از کرم‌های ضد آفتاب حساس‌تر باشند.
وی با بیان اینکه کرم‌های ضد آفتاب باید شب‌ها از روی پوست شسته شود، خاطرنشان کرد: در مکان‌هایی مانند کنار دریا و کوهستان که تابش آفتاب مستقیم و شدیدتر است کرم های ضد آفتاب باید هر دو تا چهار ساعت تکرار شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز