روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 67
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 842,279
کودک کشی جنایت علیه بشریت است

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: یکی از جرائم بزرگ جنگی و جنایات علیه بشریت، کودک کشی است که در سازمان ملل کنوانسیون های مختلفی در رابطه با حقوق کودک وجود دارد و کودک کشی بزرگترین جرم و تخلف است.
محمد جواد لاریجانی با حضور در گفت‌وگوی ویژه خبری با موضوع «مواضع دوگانه مجامع بین المللی در خصوص حقوق بشر» ، با اشاره به حضور در اجلاس شورای حقوق بشر در ژنو گفت: یکی از نهادهای مهم در داخل ساختار سازمان ملل شورای حقوق بشر است که پایگاه آن در ژنو است و اهمیت آن چیزی شبیه به شورای امنیت است و یکی از جلسات مهم سالانه این شورا در ایام آخر سال شمسی برگزار می‌شود و در طول ۴ هفته به مسائل مختلف می‌پردازند تا در این جمع کشورهای دنیا مسائل مختلف حقوق بشری، مشکلات و تعرضات را مورد بحث قرار داده و راجع به تعمیق قضیه و مفاهیم آینده مباحثات دوستانه و برادرانه داشته باشند؛ البته سازمان ملل در واقعیت با این مولفه‌ها خیلی تفاوت دارد و عملا به یک تئاتر سیاسی تبدیل شده که در این تئاتر آمریکا و بعضی متحدان اروپایی و اذنابشان تعزیه گردان هستند.
لاریجانی ادامه داد: یکبار در سازمان ملل در زمان بان‌کی‌مون عربستان از لیست کشورهای کودک کش خارج شد و در مقابل تلویزیون چک را نشان داد و گفت به این دلیل اقدام فوق صورت گرفت و از سوی دیگر در گزارش دبیر کل و شورای حقوق بشر موضع گیری‌های مختلف در مورد کشور ما صورت می گیرد و ما را به کودک کشی متهم می‌کنند. دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه اضافه کرد: دورانی که برخی افراد در نیویورک بنشینند و برای بشریت نرم رفتاری بنویسند گذشته است. امیدواریم که این منطق مشتری بیشتری در سطح بین المللی پیدا کند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز