روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 643
  • 906
  • 1,359,706
کورتولموش: مسائل اخیر در روابط ایران و ترکیه را نباید بزرگنمایی کرد

نعمان کورتولموش معاون نخست وزیر ترکیه گفت: مسائل اخیر به وجود آمده در روابط ایران و ترکیه را نباید بزرگنمایی کرد چرا که این مسائل به معنای بد شدن روابط دو کشور نیست. وی در مصاحبه با خبرنگاران افزود: گاهی در روابط میان کشورها مسائلی مطرح می شود که ناشی از تفاوت دیدگاه ها است و نباید زیاد در این خصوص مبالغه کرد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص روند و علت دعوت سفیر ترکیه به وزارت امور خارجه ایران جهت ادای توضیحات در مورد سخنان اخیر وزیر امور خارجه و رئیس جمهوری ترکیه بیان کرد: این دعوت ها کاری عادی است و ما نیز چنین کارهایی می کنیم و اصولا همه کشورها چنین حقوقی دارند.
وی اظهار کرد: ترکیه علاقه مند است که با همه کشورهای همسایه و منطقه ای ارتباط دوستانه داشته باشد و ما همه این کشورها را دوست و برادر خود می دانیم.
وی ادامه داد: اما گاهی در خصوص برخی مسائل نیز اختلاف نظراتی به وجود می آید که در این گونه موارد، هم ما و هم طرف های مقابل نقطه نظرات و دیدگاه های خود را بیان می کنیم و این بیان دیدگاه ها به معنای تنش در روابط و بد شدن روابط نیست.
وی اضافه کرد: ایرن و ترکیه دو کشور دوست و برادر با مرزهای مشترک هستند و مسائل جزئی در روابط دو کشور را نباید بزرگنمایی کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز