کورس‌ های مـرگبـار در جاده‌ها

سرپرست اداره مدیریت راه‌های خراسان جنوبی از شناسایی بیش از ۱۱ هزار مورد تخلف سرعت در محورهای خراسان جنوبی طی تیرماه امسال خبر داد.
هادی بهمنی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ۵۲ سامانه ثبت تخلف فعال با قابلیت ثبت سرعت متوسط بیش از سه میلیون پلاک خوانی را در تیرماه سال جاری در محورهای استان ثبت کرده‌اند.از این تعداد بیش از ۱۱ هزار پلاک با سرعت غیرمجاز شناسایی شد و اطلاعات آن در اختیار پلیس قرار گرفته است.
وی ادامه داد: تخلفاتی همچون سرعت غیرمجاز از مهم‌ترین عوامل تصادفات جاده‌ای به شمار می‌رود که در کنار حضور پلیس در جاده‌ها، تجهیز محورهای ارتباطی به دوربین های ثبت تخلف به صورت شبانه روزی و در تمام شرایط جوی امکان ثبت آنلاین تخلفات را فراهم می‌کند و می‌تواند در افزایش ایمنی ترددهای جاده‌ای و کاهش چشمگیر تخلفات حادثه آفرین تاثیر بسزایی به دنبال داشته باشد.
بهمنی تصریح کرد: براساس تحلیل صورت گرفته بر ترافیک عبوری در طول بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر از راه‌های شریانی استان، درصد تخلفات سرعت غیر مجاز ثبت شده در تیرماه به وسیله سامانه‌های تردد شمار حدود ۲۴ درصد بوده که متاسفانه از میانگین کشوری بسیار بیشتر است.
این امر نیاز به افزایش تلاش ‌ ها برای عمل به قوانین راهنمایی و رانندگی و ارتقای فرهنگ ترافیک را نشان می‌دهد.
بهمنی ادامه داد: نتایج پایش و تحلیل ترافیک محورهای استان نشان می ‌ دهد درصد تخلفات سرعت در بعضی محورهای استان نظیر بیرجند – نهبندان بیش از ۶۰ درصد از کل تردد محورهاست که زنگ هشداری برای همگی کاربران جاده‌ای است.
سرپرست اداره مدیریت راه‌های خراسان جنوبی یادآور شد: افزایش تصادفات فوتی از نوع واژگونی نیز معضل دیگری در جاده‌های استان است که غالباً به دلیل خواب آلودگی و عدم توجه به جلو از سوی رانندگان بوده که نشان دهنده توجه نکردن رانندگان به استراحت مناسب و توقف ناکافی در مجتمع‌های خدماتی رفاهی، در طول راه‌هاست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از