روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 604
  • 798
  • 1,334,103
کولاکوویچ: اردوی تیم ملی بازار نیست!

سرمربی تیم ملی والیبال گفت: برای آنکه ثابت کنم به دنبال جوان‌گرایی هستم قرار است در رقابت‌های قهرمانی قاره‌ها بیشتر از بازیکنان جوانان و امید استفاده کنم.
ایگور کولاکوویچ پیش از آغاز آخرین تمرین تیم ملی والیبال اعزامی به رقابت‌های انتخابی جهان، در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره شرایط تمرین‌ها اظهار کرد: از آخرین باری که اصحاب رسانه‌ در تمرین‌ها حضور داشتند تا به الان روند تمرین‌ها پیشرفت کرده است. مصدومیت‌هایی که داشتیم برطرف شده‌اند و امیدواریم تا آخر همین روند ادامه داشته باشد.
کولاکوویچ درباره مصدومیت‌های برخی بازیکنان گفت: امیر غفور دچار مصدومیت بود ولی هم‌اکنون در وضعیت خوبی به سر می‌برد. در مورد مشکل بزرگی که بابت آسیب دیدگی غلامی و فائزی داشتیم هم باید بگویم که خوشبختانه این مشکلات برطرف شده است. من در کل از روند تمرین‌ها تا به این مرحله رضایت دارم.
سرمربی تیم ملی والیبال ایران درباره اردوی ترکیه و اینکه قرار است با چه تیم‌هایی در آنجا دیدار کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر مسابقه‌های قهرمانی آسیا در جریان است و مسابقه‌های قهرمانی اروپا یک ماه دیگر شروع خواهد شد و از آنجایی که تیم‌ها تمرین‌های آمادگی خود را شروع کرده‌اند، از این جهت پیدا کردن رقیب در حال حاضر خیلی سخت بود. از طرف دیگر هم تمایل نداریم تا مدت زیادی در سفر باشیم. سفر و خستگی راه بازیکنان‌مان را اذیت می‌کند. بنابراین ترکیه بهترین تیمی بود که برای دیدار دوستانه سراغ داشتیم و بهترین جایی است که می‌توانیم اردوهایمان را در آنجا برگزار کنیم.
در اولین بازی به مصاف ترکیه می‌رویم و در دومین دیدار به مصاف بلغارستان که قرار است به استانبول بیاید خواهیم رفت. معتقدم تنها تیم قدرتمندی که قبل از انتخابی جهان می‌توانستیم پیدا کنیم، ترکیه است.
کولاکوویچ درباره آنالیز حریفان تیم ملی که در مسابقه‌های قهرمانی آسیا در اندونزی حضور دارند و همچنین حضور آنالیزور تیم ملی در مسابقه‌های قهرمانی آسیا گفت: من به اتفاق کادر فنی همواره در طول مسابقه‌های لیگ جهانی بازی‌های برخی تیم‌های آسیایی مثل قطر و قزاقستان را که در سطوح پایین‌تر بودند دنبال می‌کردیم. هم‌اکنون هم نوید مشجری که در اندونزی حضور دارد، فیلم سه بازی استرالیا با چین، ایران با چین و ژاپن با کره جنوبی را برای ما ارسال کرده است و ما همه این فیلم‌ها را تماشا کردیم.
او ادامه داد: بحث آنالیز تیم‌ها یک طرف قضیه است و بحث آنکه بتوانیم خوب بازی کنیم روی دیگر سکه است. ما علاوه بر آنکه بر آنالیز توجه می‌کنیم برای آنکه بتوانیم بهترین عملکردمان را در اردبیل نشان دهیم تمرکز کرده‌ایم.
سرمربی تیم ملی والیبال در مورد جریمه‌ها و تنبیه برخی بازیکنان در اردوی تیم ملی اظهار کرد: همان طور که می‌دانید برای آنکه در هر جایی نظم برقرار باشد، باید یک سری قوانین وجود داشته باشد. اینجا اردوی تیم ملی است و باید نظم حاکم باشد. علاوه بر بازیکنان، کمک مربیان هم مشمول این قوانین هستند و با روی باز با این مقررات برخورد می‌کنند. اینجا بازار نیست که هر بازیکنی هر وقت دلش خواست به تمرین بیاید. هر بازیکن اگر ۱۰ دقیقه هم تاخیر داشته باشد اجازه ورود به تمرین‌ها را ندارد. مسعود غلامی و محمدطاهر وادی هفته گذشته ۲۰ دقیقه تاخیر داشتند و دلیل آن هم ترافیک سنگین بوده است اما این مسائل به من ربطی ندارد. بازیکنان باید به قوانین پایبند باشند. این دو نفر هم مانند بقیه پس از عذرخواهی وارد تمرین‌ها شدند و روال عادی تمرین‌ها را پیگیری می‌کنند. من در تمرین‌ها با بازیکنان صمیمی و خوش‌برخورد هستم اما این رفتارم تاثیری بر قوانین و رابطه‌ام با بازیکنان ندارد.
کولاکوویچ درباره پست قطر پاسور و فاصله نفر اول با دوم در تیم ملی پس از خداحافظی شهرام محمودی گفت: به طور قطع در آینده برای این پست گزینه‌های بهتری خواهم داشت. به خاطر اینکه قرار است جوان‌گرایی در تیم اتفاق بیفتد. قرار است از تیم امید و جوانان بازیکنانی را در این پست استفاده کنیم. برای نمونه امین اسماعیل‌نژاد یکی از گزینه‌هایی است که می‌تواند در این پست به ما در آینده کمک کند. من بازی تیم‌های جوانان را همواره تماشا می‌کنم اما اینکه این نفرات به تمرین‌های تیم بزرگسالان اضافه شوند و با تیم ملی همراه شوند بحث دیگری است.
او ادامه داد: مطمئنا حضور جوانان در تیم ملی بزرگسالان هم انگیزه آنها را افزایش می‌دهد و هم باعث می‌شود بازیکنان جوان عملکرد بهتری از خود نشان دهند. به نظرم هر جوانی اگر در رده بزرگسالان بازی کند، می‌تواند نتایج بهتری بگیرد.
کولاکوویچ در ادامه صحبت‌هایش گفت: برای آنکه نشان بدهم به دنبال جوان‌گرایی هستم در مسابقه‌های قهرمانان قاره‌ها در ژاپن سعی می‌کنم از بازیکنان رده امید و جوانان بیشتر استفاده کنم. می‌خواهم به همه نشان دهیم که پتانسیل جوانان ایران در حد بالایی است. فکر می‌کنم این کارها به سود خود بازیکنان است و معتقدم بازی کردن در تیم والیبال به سود خود بازیکنان است هرچند بازی در تیم ملی بزرگسالان ایران کار آسانی نیست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز