روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 550
  • 814
  • 1,336,286
کوه های دوقلوی درختی در شانگهای

همانطور که در عکس انداخته شده توسط یک هواپیمای بدون سرنشین، نشان داده شده است، این کار در “کوه های پوشیده از درختان” توسط استدیو معماری Heatherwick Studio در حال انجام است.
یک هزار درخت به شکلهای موگانشان، یک پروژه طراحی شده توسط استودیوی لندن توماس هیترویک برای یک سایت شش هکتاری واقع در منطقه اصلی شانگهای است.
ارائه این طرح، ابتدا در دسامبر ۲۰۱۵ منتشر شد، اما این فیلم که توسط معماران “واهیو پراتمو و کریس پرووس” گرفته شده است نشان می دهد که ساختار بتن و طبیعت از ۳۰۰،۰۰۰ سازه می تواند برخوردار شود.
پراتمو در هلند مستقر است و پروووست در شانگهای و فیلم را با استفاده از یک هواپیمای بدون سرنشین DJI Mavic Pro راه اندازی کرده و آن را در کانال YouTube خود #donotsettle منتشر کردند.
این دو، تعدادی از پروژه های معماری در شانگهای را برای کانال بارگذاری کردند که از جمله آن OMA مرکز Lujiazui Harbour City و ساختمان Galaxy Soho Zaha Hadid گرفته شده است.
استدیو هیترویک،پروژه مگنشان را به عنوان “کوه های پوشیده از درخت” توصیف می کند. که آغاز این پروژه را برای سال آینده شامل مسکن، دفاتر، مغازه ها، اتاق های هتل و یک مدرسه بیان می کند.
بلوک های مختلف ارتفاع یک خط سقف را ایجاد و برای توسعه با بلندترین بخش که نوک بلوک در انتهای سایت است را تشکیل می دهند.
بگفته این استدیو، زمانی که این پروژه برای اولین بار منتشر شد، نه به عنوان یک ساختمان، بلکه به عنوان یک قطعه توپوگرافی تصور می شود. این طراحی به شکل دو کوه پوشش داده شده درختی، که حدودا یک هزار ستون ساختاری بلقوه دارد.
توماس هیترویک در شماره ۲۳ در مراسم افتتاحیه جزییات دژین رتبه بندی شده است. استودیوی او نیز اخیرا کار خود را در یک مرکز هنری و فرهنگی جدید در شانگهای انجام داده است که در همکاری با Foster + Partners طراحی شده است و در حال کار با BIG در محوطه دانشگاه جدید لندن برای گوگل است که دارای باغ پشتی، مسیر پیاده روی و استخر است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز