روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 1,298
  • بازدید دیروز: 1,131
  • کل بازدید ها: 527,932
کیارستمی سینمای کودک ایران را به برند جهانی تبدیل کرد

دبیر سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با داوران بخش بین‌الملل در هتل پیروزی دیدار کرد.
علیرضا رضاداد در این جلسه ضمن خوشامدگویی به مهمانان جشنواره گفت: شهر اصفهان برای ایران جایگاه ویژه‌ای دارد و جشنواره فیلم کودک و نوجوان نیز که به نام این شهر نامگذاری شده، برای سینمای ایران بسیار مهم و اساسی است. این جشنواره سابقه‌ای ۳۰ ساله دارد و جزو معدود جشنواره‌های فعال دنیا در زمینه سینمای کودک و نوجوان است.
وی با اشاره به سابقه درخشان عباس کیارستمی در سینمای کودک و نوجوان عنوان کرد: متاسفانه از دوره قبل جشنواره تا این دوره عباس کیارستمی را از دست دادیم. شاید او اولین فیلمسازی بود که سینمای کودک ایران را به دنیا معرفی کرد. کیارستمی سینمای کودک ایران را به یک برند در سینمای دنیا تبدیل کرد و بعد از او، مجید مجیدی و کارگردانانی دیگر این سینما را به طور وسیع تر معرفی و تا امروز افتخارات فراوانی را کسب کرده اند. دوست داشتم در جمع شما یاد کیارستمی را گرامی بداریم.
رضاداد توضیح داد: امسال در بخش ملی و بین الملل توجه ویژه ای به انیمیشن صورت گرفته است. انیمیشن شروع تازه ای در سینمای ایران است و به همین دلیل انیمیشن در بخش ملی و بین المللی مستقل شده اند. دو گروه داوری مستقل دیگر هم به این جشنواره دعوت شده اند که یکی گروه داوری سیفژ است و یکی هم گروه داوری چینی که امسال برای اولین بار در این جشنواره داوری می کنند که از آن ها هم تشکر می کنم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز