روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۰
روزنامه ساقی آذربایجان
کیارستمی سینمای کودک ایران را به برند جهانی تبدیل کرد

دبیر سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با داوران بخش بین‌الملل در هتل پیروزی دیدار کرد.
علیرضا رضاداد در این جلسه ضمن خوشامدگویی به مهمانان جشنواره گفت: شهر اصفهان برای ایران جایگاه ویژه‌ای دارد و جشنواره فیلم کودک و نوجوان نیز که به نام این شهر نامگذاری شده، برای سینمای ایران بسیار مهم و اساسی است. این جشنواره سابقه‌ای ۳۰ ساله دارد و جزو معدود جشنواره‌های فعال دنیا در زمینه سینمای کودک و نوجوان است.
وی با اشاره به سابقه درخشان عباس کیارستمی در سینمای کودک و نوجوان عنوان کرد: متاسفانه از دوره قبل جشنواره تا این دوره عباس کیارستمی را از دست دادیم. شاید او اولین فیلمسازی بود که سینمای کودک ایران را به دنیا معرفی کرد. کیارستمی سینمای کودک ایران را به یک برند در سینمای دنیا تبدیل کرد و بعد از او، مجید مجیدی و کارگردانانی دیگر این سینما را به طور وسیع تر معرفی و تا امروز افتخارات فراوانی را کسب کرده اند. دوست داشتم در جمع شما یاد کیارستمی را گرامی بداریم.
رضاداد توضیح داد: امسال در بخش ملی و بین الملل توجه ویژه ای به انیمیشن صورت گرفته است. انیمیشن شروع تازه ای در سینمای ایران است و به همین دلیل انیمیشن در بخش ملی و بین المللی مستقل شده اند. دو گروه داوری مستقل دیگر هم به این جشنواره دعوت شده اند که یکی گروه داوری سیفژ است و یکی هم گروه داوری چینی که امسال برای اولین بار در این جشنواره داوری می کنند که از آن ها هم تشکر می کنم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز