کیفیت خودروهای داخلی افزایش می یابد

یک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش کیفیت خودروهای داخلی و رقابت‌پذیری این محصولات با خودروهای خارجی از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال در صنعت خودرو است.
امرالله امینی اظهار کرد: در حال حاضر مصرف‌کنندگان ایرانی به دلیل نارضایتی از کیفیت خودروهای داخلی ترجیح می‌دهند که از خودروهای وارداتی استفاده کنند.
وی با بیان اینکه واردات خودرو و هر کالای دیگری به معنای ایجاد اشتغال برای کارگران خارجی است، خاطرنشان کرد: بنابراین خودروسازان داخلی باید کیفیت خودروهای داخلی را در حدی افزایش دهند که این محصولات با خودروهای وارداتی رقابت کنند.
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: تولید خودروهای با کیفیت داخلی باعث جلب نظر مصرف‌کنندگان به خودروهای داخلی و به همان نسبت افزایش تولید این محصولات و رشد اشتغال خواهد شد.
وی افزود: در این زمینه خودروسازان باید در تعامل با خودروسازان بین‌المللی نسبت به انتقال دانش روز صنعت خودروی جهان برای تولید خودروهای با کیفیت و جدید اقدام کنند.
امینی با بیان اینکه خوشبختانه سال گذشته چند قرارداد همکاری مشترک با خودروسازان بین‌المللی چون پژو، سیتروئن و رنو منعقد شد، تصریح کرد:‌ حاصل این همکاری‌ها باید افزایش کیفیت خودروهای داخلی و جلب رضایت مصرف‌کنندگان باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از