روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 21
  • 639
  • 1,435,057
کینه،چاپخانه را به آتش کشید

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری متهم پرونده حریق عمدی در منطقه سرچشمه تهران خبر داد.
ساعت ۲۱:۰۰ مورخه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ وقوع یک آتش سوزی در چاپخانه‌ای در چهارراه سرچشمه به کلانتری ۱۱۳ بازار اعلام شد.
با انجام عملیات اطفای حریق و اعلام تیم کارشناسی آتش نشانی مبنی بر عمدی بودن آتش سوزی ، پرونده مقدماتی با موضوع حریق عمدی تشکیل و پرونده جهت ادامه رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
در بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته، تصویر سرنشین یک موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت که نشان می‌داد این شخص به محل چاپخانه نزدیک شده و در حالیکه صورتش پوشیده است، با بطری حاوی مواد اشتعال زا اقدام به آتش زدن چاپخانه کرده و از محل متواری شده است.
در تحقیقات پلیسی، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که چاپخانه به تازگی به فرد جدیدی کرایه داده شده است.
تحقیقات از مستأجر جدید چاپخانه در دستور کار قرار گرفت اما این شخص قادر به معرفی فرد یا افرادی به عنوان کسانی که با آنها اختلاف یا درگیری داشته باشد ، نشد.
در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مستأجر سابق چاپخانه پسری ۳۰ ساله به نام امیرحسین ۳۰ ساله دارد که یک موتورسیکلت آپاچی سفیدرنگ نیز در اختیار دارد و همزمان با وقوع آتش سوزی، از محل سکونتش در منطقه مسعودیه تهران خارج و به شمال کشور رفته است.
با شناسایی امیرحسین به عنوان مظنون اصلی پرونده ، کارآگاهان با انجام اقدامات ویژه پلیسی اطمینان پیدا کردند که امیرحسین همزمان با وقوع َآتش سوزی چاپخانه، در این محل حضور داشته است.
با توجه به شواهد ، دلایل و قرائن بدست آمده ، هماهنگی های لازم با بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۱۲ تهران انجام و نهایتا امیرحسین ۸ دی ماه سال جاری پس از مراجعت به محل سکونتش دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
امیرحسین در اظهارات اولیه منکر هرگونه اقدام به حریق عمدی در چاپخانه شد اما نهایتا لب به اعتراف گشود و صراحتا عنوان داشت که به قصد انتقام گیری این کار را انجام داده است.
امیرحسین در خصوص انگیزه خود به کارآگاهان گفت: پیش از این من به همراه پدر و یکی از برادرانم، چندین سال در این چاپخانه مشغول به کار بودیم تا نهایتا به درخواست مالک چاپخانه مجبور شدیم تا چاپخانه جدیدی را برای ادامه کار خود پیدا کنیم. در طول چند سالی که در چاپخانه کار می کردیم، مشتری‌های خوبی پیدا کرده بودیم و هیچ مشکلی در خصوص دریافت سفارش کار و … نداشتیم اما پس از جابجایی چاپخانه ناگهان از تعداد مشتری هایمان به تعداد زیادی کاسته شد!
متهم ادامه داد:در پیگیری موضوع متوجه شدم که مستأجر جدید چاپخانه تعداد زیادی از مشتری های سابق ما را به سمت خود کشیده است؛ کینه شدیدی از این رفتار پیدا کرده و تصمیم گرفتم تا به هر شکل ممکن از مستأجر جدید چاپخانه انتقام بگیرم تا اینکه تصمیم گرفتم تا چاپخانه را آتش بزنم.
سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به طرح شکایت شاکی پرونده مبنی بر خسارت مالی ۱۵۰ میلیون تومانی به چاپخانه، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز