روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۱۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 89
  • 374
  • 1,283,014
کیهانی: تفتیان به فرانسه می‌رود

رئیس فدراسیون دوومیدانی از اعزام قطعی نفر اول مسابقه دوی ماراتن قهرمانی کشور به مسابقه قهرمانی آسیا خبر داد.
مجید کیهانی در نشست خبری مربوط به برگزاری مسابقه دوی ماراتن قهرمانی کشور جام هرمز که قرار است روز جمعه در بندرعباس برگزار شود، اظهار داشت: یکی از برنامه‌های فدراسیون برگزاری سالانه مسابقات ماراتن است. این سومین دوره مسابقات قهرمانی کشور است. با برگزاری دو دوره گذشته به تجربه خوبی رسیده‌ایم و خوشبختانه استان‌ها نیز استقبال خوبی از مسابقات این دوره‌ها داشته‌اند.
وی افزود: سال گذشته ۷۵ دونده در این مسابقه شرکت کردند اما امسال پیش‌بینی می‌کنیم شاهد حضور تعداد بیشتری باشیم.
رئیس فدراسیون دوومیدانی ادامه داد: حامی این مسابقه اسپانسرهای ما هستند. در واقع فدراسیون یک ریال هم هزینه نمی‌کند و تمام جوایز و مسائل مالی برعهده حامیان است. هزینه مسابقات ۱۰۰ میلیون تومان است که ۳ اسپانسر به نام‌های شرکت بناگستر کرانه هرمز، شرکت ترنج و شرکت توسعه انرژی کرانه هستند. ما به شکلی برنامه‌ریزی می‌کنیم که فرصت برای ریکاوری لازم به منظور شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا وجود داشته باشد.
کیهانی عنوان کرد: به نفر اول این مسابقات ۸ سکه جایزه اهدا می‌شود و این دونده به مسابقه قهرمانی ماراتن آسیا اعزام خواهد شد که البته زمان این رویداد مشخص نیست. ما به دنبال آن هستیم که جایگاه مسابقات را در کشور بالا ببریم و برهمین اساس نیز نفر اول به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام خواهد شد.
وی در ادامه این نشست خبری گفت: از مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک، از جمله وزیر و معاونانش دعوت کردیم تا در بندرعباس حضور داشته باشند و این مسابقات را از نزدیک ببینند. ما همچنین قرار است برای اولین بار نتیجه تیمی را لحاظ کنیم.
رئیس فدراسیون دوومیدانی در پاسخ به این سوال که آیا فقط نفر اول به مسابقه قهرمانی آسیا اعزام می‌شود، گفت: تصمیم سازمان تیم‌های ملی این بوده که نفر اول در مسابقات قهرمانی آسیا حضور داشته باشد، البته ما ۳ تا ۵ نفر سهمیه داریم که اعزام سایر دوندگان بستگی به نتایج آنها دارد.
کیهانی در ادامه نشست خبری خود در خصوص شرایط حسن تفتیان اظهار داشت: برنامه ما این بود که یک مربی خارجی به ایران بیاید و به چندین دونده تمرین بدهد. بر همین اساس نیز مذاکراتی را با کشورهای هلند، فرانسه، آمریکا و جامائیکا داشتیم اما با هیچ کسی به توافق نرسیدیم. علت عدم توافق نیز این مسئله بود که هیچ کدام از مربیان این کشورها قبول نکردند به‌طور کامل در ایران حضور داشته باشند. آخرین مربی‌ای که با او صحبت کردیم آنتوان گای مربی رکورددار دوی سرعت اروپا بود که توافق اولیه نیز داشتیم، البته او این مسئله را منوط به موافقت خانواده و فدراسیون فرانسه کرده که پس از مشورت‌هایی که داشت اعلام کرد که نمی‌تواند به ایران بیاید اما آمادگی این کار را دارد که به دوندگان کشورمان در فرانسه تمرین بدهد. ما چند روز گذشته آخرین مذاکره را داشتیم که تفتیان به فرانسه برود و در روزهای نزدیک به برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا به ایران بازگردد، البته هنوز نیز این مسئله نهایی نشده است.
وی عنوان کرد: ما حتی با مربی یکی از قهرمانان جهان که شاگردانش در المپیک ریو یک طلا و یک برنز کسب کردند، صحبت کردیم اما او رقم زیادی را درخواست کرد که از توان ما خارج بود. باید به این نکته اشاره کنم که عدم حضور مربیان خارجی در ایران هرگز سیاسی نبوده و آنها به دلیل آنکه هر کدام شاگردانی در کشور خود دارند، اعلام کردند که نمی‌توانند به ایران بیایند. این نکته را نیز باید عنوان کنم که استفاده از مربی خارجی نقش یک مسکن را دارد و در واقع باید دانش مربیان کشورمان بالا برود.
رئیس فدراسیون دوومیدانی در خصوص آخرین شرایط انتخاب مربی برای احسان حدادی گفت: امروز یا فردا تصمیم نهایی در این باره گرفته و اعلام خواهد شد. به نظرم مربیان ایرانی هم می‌توانند به او کمک کنند چرا که احسان به لحاظ تکنیکی در سطح بالایی است و به لحاظ روابط نیز کسی باید در کنارش باشد که بتواند با او ارتباط خوبی بگیرد.
کیهانی درباره نفرات دعوت شده به تیم ملی نیز عنوان کرد: کسانی که قرار است در اردوی تهران شرکت کنند، از طریق سایت فدراسیون معرفی خواهند شد. حضور این ورزشکاران با تصمیم‌گیری در جلسه سازمان تیم‌های ملی بوده است.
وی تصریح کرد: باید به این نکته اشاره کنم که ما مشکل مربی داریم و تا دانش آنها را ارتقا ندهیم موفقیت در دوومیدانی ایران رخ نخواهد داد. به هر ترتیب قرار است که تفتیان در خارج از ایران و با کمک یک مربی فرانسوی به تمریناتش ادامه دهد.
رئیس فدراسیون دوومیدانی در پایان گفت: در حال برنامه‌ریزی هستیم تا برای نخستین‌بار مسابقات بین‌المللی دوی ماراتن تهران را برگزار کنیم. برهمین اساس با چند شرکت خارجی مذاکره کردیم، اگر وزارت ورزش و سایر نهادها موافقت کنند طرح مسابقات بین‌المللی دوی ماراتن تهران و نهادینه کردن آن در دستور کار قرار دارد. اگر مجوز این کار داده شود روز جمعه ۱۸ فروردین ۹۶ اولین دوره مسابقات برگزار می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز